czwartek, 22 lutego, 2024

Krowy wpadły do rzeki. Na pomoc ruszyli strażacy

spot_img

Straż pożarna z Krasnegostawu została wezwana w poniedziałek do nietypowej interwencji. Do rzeki Wieprz, płynącej na granicy miejscowości Latyczów i Tuligłowy koło Krasnegostawu, wpadły dwie krowy. Na miejsce skierowano dwa zastępy strażaków.

Krowy wpadły do rzeki i nie mogły się wydostać

Straż pożarna z Krasnegostawu została powiadomiona o krowach, które wpadły do rzeki Wieprz w poniedziałek przed południem.  Zwierzęta nie były w stanie samodzielnie wydostać się z wody. Dyżurny od razu na miejsce skierował dwa zastępy strażaków. Jak się okazało krowy należały do jednego z okolicznych gospodarzy i pasły się na pobliskiej łące. Jednak w pewnym momencie udały się w kierunku rzeki.

Zwierzęta były spragnione

“Wszystko wskazuje na to, że były spragnione i chciały się napić wody. Jednak w tym miejscu jest wysoki brzeg przez co zwierzęta wpadły do rzeki i nie były w stanie samodzielnie się z niej wydostać – czytamy na stronie lublin112.pl Strażacy sprawnie uporali się z pomocą zwierzętom. Za pomocą lin wyciągnęli je na brzeg. Krowy całe i zdrowe wróciły na suchy brzeg.

źródło: lublin112.pl

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x