czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Krótkie łańcuchy dostaw na finiszu

spot_img

Jeszcze tylko do środy (12 maja br.), potrwa nabór wniosków o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania „Współpraca” z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW). Wnioski o przyznanie pomocy wraz z wymaganymi dokumentami przyjmuje Centrala Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kto może się ubiegać?

O tego rodzaju wsparcie może się ubiegać grupa operacyjna na rzecz innowacji (EPI). W jej skład wchodzić powinno co najmniej 5 rolników. Grupa musi posiadać zdolność prawną, a w przypadku gdy jej nie ma, działać na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej, np. jako spółka cywilna. Wymaga się także, aby grupa EPI identyfikowała się numerem w krajowym systemie ewidencji producentów.

Nawet 325 tysięcy zł 

Pomoc dla grupy ma charakter ryczałtowy i wynosi 325 tys. zł, jeżeli w ramach realizacji zakupiony zostanie środek transportu. Natomiast 280 tys. zł w pozostałych przypadkach, czyli np. budowy lub remontu (z modernizacją) obiektów lub infrastruktury, zakupu instalacji lub wyposażenia, nabycia środków produkcji czy pokrycia kosztów bieżących.

Kto przyjmuje wnioski? 

Wnioski o przyznanie wsparcia z niezbędną dokumentacją przyjmuje Centrala ARiMR. Można je złożyć osobiście lub przez pełnomocnika, a także w formie dokumentu elektronicznego wysłanego za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. Data wpływu wniosku do Centrali ARiMR jest uznawana za dzień jego złożenia. Dlatego wnioski o przyznanie wraz z niezbędną dokumentacją muszą się znaleźć w Centrali Agencji najpóźniej 12 maja. Więcej formacji o naborze na stronie internetowej Agencji.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x