sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Kontrole graniczne – niektóre transporty poza kolejnością

spot_img

W związku z przywróceniem kontroli granicznych w obrębie Unii Europejskiej (w tym też na granicach Polski) w wyniku zagrożenia epidemicznego spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o tym, że żywe zwierzęta, towary łatwopsujące się oraz wszystkie inne towary wymagające natychmiastowego przewozu, mogą być odprawiane w przejściach granicznych poza kolejnością.

Tymczasowa kontrola graniczna prowadzona jest przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Straż Graniczna pozostaje też w stałym kontakcie ze służbami porządku publicznego państw sąsiadujących z naszym krajem. Wszystko po to by  zapewnić właściwą organizację kolejki pojazdów oczekujących na kontrolę graniczną.
Na stronie internetowej Straży Granicznej znajdują się numery telefonów i inne informacje pomocne w celach organizacyjnych i alarmowych.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: GIW

 

https://agroprofil.pl/p/prenumerata-magazynu-agroprofil-12miesiecy/

Spadki cen paliw spowodowane koronawirusem?

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników