środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Koniec z trudami w rolnictwie? Morawiecki obiecał ubezpieczenie dla rolników

spot_img

Na spotkaniu pod nazwą „Wdzięczni Polskiej Wsi”  w Bobolicach w woj. zachodniopomorskim, Mateusz Morawiecki przedstawił program pomocy rolnikom, zaznaczając przy tym jak ważną rolę pełnią w kraju.  W tym roku przyjmiemy powszechny program ubezpieczenia od klęsk żywiołowych – przekazał premier. Ma to na celu złagodzenie zjawisk takich jak ASF i ptasia grypa. Jednak szczegółów na razie brak..

Nie będzie to program komercyjny

Morawiecki zaznaczył podczas spotkania, że program będzie miał charakter powszechny- dla całej polskiej wsi, wszystkich polskich rolników. Dosadnie dodał, że dopóki PiS będzie rządził, nikt nie będzie za nich decydował, ile „środków przeznaczyć na polską wieś, także na walkę z wielkimi problemami polskiej wsi”.

Ponad 1 mld 747 mln zł- pomoc rolnikom o takiej wysokości zadeklarował Grzegorz Puda podczas spotkania. Ma być ona przeznaczona dla rolników poszkodowanych w wyniku strat związanych z pandemią, chorobami zwierząt, klęskami żywiołowymi i upadłością pośredników. 

Na zjeździe w Bobolicach padły ważne obietnice:

Chciałbym, aby młode pokolenie zakładało na wsi rodziny. Dla nich zmieniamy polską wieś, przeznaczyliśmy na to ogromne środki, w nowym budżecie przewidujemy rekordowy wzrost wydatków na rolnictwo – mówił minister.

Od kilkunastu dni obserwujmy zainteresowanie wsią przez rządzących. Czyżby protesty rolników w końcu zostały dostrzeżone? I co najważniejsze, czy składane obietnicą będą spełnione?

Źródło:money.pl
Zdj:unsplash.com

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x