sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Kolejny tydzień listopada będzie bardziej wietrzny z niewielkimi opadami deszczu [POGODA]

spot_img

poniedziałek nad ranem na zachodzie kraju pojawi się front z jednego z niżów. Popada tam deszcz do 0.5-4 mm. W południe opady opuszczą zachód i przesuną się nad Kaszubycentrum i południe kraju. Z tym, że o ile od Kujaw po wybrzeże popada wszędzie, to już w centrum i na południu tylko miejscami. Po południu opady dotrą nad Warmię, Mazury, Mazowsze, wieczorem na wschód kraju.

Czas trwania opadów wyniesie od 10-30 minut na południu i w centrum do 1-2 h na zachodzie, północy i wschodzie kraju. Między opadami jest szansa na krótkie chwile ze słońcem, jednak pochmurna pogoda ma przeważać. 

Wciąż ciepło jak na listopad- 10/13 stopni pokażą termometry w samo południe.

Wiatr powieje umiarkowanie z południa w porywach do 40 km/h. Na wybrzeżu do 50 km/h.

Wtorek  ponownie przyniesie osłabienie prędkości wiatru do 10-25 km/h. Jedynie na północy powieje do 30 km/h, zaś na wybrzeżu do 40 km/h. O poranku miejscami na południu, wschodzie i w centrum  pojawią się zamglenia i niezbyt gęste mgły. 

Od samego rana na zachodzie, północy i w centrum występować mają przelotne opady deszczu (1-3 mm.) – nie popada wszędzie. Deszcz spadnie na około 65% tego obszaru. Przed południem przelotne opady pojawią się również na wschodzie, południu i w centrum (1-3 mm.). W południe na zachodzie opady zanikną i miejscami pokaże się słońce. Po południu opady zanikną na północy i w centrum oraz na południu, zaś delikatnie do 1-2 mm zmoczy miejscami zachód kraju.

Około południa rozpogodzenia i chwile ze słońcem czekają również północ, centrum i południe kraju, zaś pod wieczór rozpogodzi się na wschodzie– ale słońca już raczej nie będzie.

Środa

W środę do południa na południu kraju wiatr słaby. Na zachodzie, wschodzie i w centrum powieje umiarkowanie do 35 km/h. Na północy porywy sięgną 40 km/h. Wieczorem na południu powieje do 20 km/h. Wschód, zachód i centrum otrzyma porywy do 40 km/h. Na północy 50 km/h, zaś na wybrzeżu do 65 km/h.

Dzień zapiszemy jako suchy, jedynie przed południem od Podlasia po Kujawy i Kaszuby miejscami spadnie niewielki deszcz do 1-2 mm.

Zrobi się bardzo ciepło. 11/13 stopni Celsjusza, a w rejonie Legnicy, Jeleniej Góry, Opola, Cieszyna, Bielska Białej nawet 15 stopni. Nieco chłodniej na poziomie 9/10 stopni będzie na wschodzie i Suwalszczyźnie.

Co do dalszego terminu wstrzymam się ze szczegółami. Na pewno się ochłodzi. Jedna wersja sugeruje, że temperatury spadną do 4/9 stopni w ciągu dnia i około 0/5 stopni nocami. Chłodniejsza wersja sugeruje nocne przymrozki, w ciągu dnia mielibyśmy maksymalnie 3/7 stopni. Jest zbyt wcześnie by faworyzować którąś z tych wersji. Ochłodzenie poprzedzone będzie silniejszym wiatrem w czwartek. Na wybrzeżu powinno powiać powyżej 65/75 km/h.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x