wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Kolejne strajki rozpoczynają się w Polsce. Dziś dołączają rolnicy w Zachodniopomorskiem

spot_img

Od wczoraj trwa protest rolników na granicy z Ukrainą, a dziś do akcji włącza się NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w woj. zachodniopomorskim, gdzie zaplanowano aż 9 punktów strajkowych.

strajk rolnikow w zachodniopomorskim
zdj: Archiwum AP

Jeśli rząd nadal będzie nas ignorował, blokady będą

Protesty w województwach będą rozszerzać się na kolejne regiony, a liczba uczestników będzie systematycznie wzrastać. Jak zapowiedziano, strajki mają potrwać przez cały miesiąc.

Póki co tylko zwolnimy ruch w miastach. Wyjedziemy traktorami, ale nie planujemy zupełnych blokad. Jeśli rząd nadal będzie nas ignorował, blokady będą. Nie zamierzamy się poddawać – ostrzega Emil Mieczaj, zastępca Przewodniczącego Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI Solidarność.

Protesty rolników w Zachodniopomorskiem

  • Powiat kołobrzeski

Spotkanie rolników odbędzie się o godzinie 11:00 w Ramlewie, gminie Gościno, przy drodze krajowej nr 6 w kierunku Koszalina. Planowany jest wyjazd ciągnikami do Krzywopłot, gdzie o godzinie 12:00 zostaną wygłoszone postulaty.

  • Powiat białogardzki

Rolnicy z powiatu białogardzkiego dołączą do protestu kołobrzeskiego na DK nr 6.

  • Powiat gryficki

Niektórzy rolnicy z powiatu gryfickiego, z gminy Płoty, dołączą do protestu kołobrzeskiego. W powiecie Gryfino, protest będą także organizować Kółka Rolnicze. Planowany jest przejazd z Banie do Pyrzyc i z powrotem.

  • Powiat łobecki

W powiecie łobeckim protest rolników rozpocznie się o godzinie 11:00 w Siedlcach i przy bocznicy kolejowej Węgorzynie. Następnie rozpocznie się przejazd ciągnikami do Łobza, gdzie o godzinie 12:00 zaplanowana jest manifestacja na placu Sybiraków.

  • Powiat koszaliński

Rolnicy z gminy Będzino rozpoczną swoją akcję o godzinie 10:15 w Stoisławiu pod młynami. Po przejeździe ciągnikami, dołączą do protestu rozpoczynającego się o godzinie 11:00 na parkingu przy drodze krajowej nr 6 w Biesiekierzu. Wspólnie udadzą się w stronę Koszalina, by zawrócić na rondzie Łupaszki i powrócić do Biesiekierza.

  • Powiat szczecinecki

Rolnicy z różnych części powiatu szczecineckiego będą uczestniczyć w manifestacji protestacyjnej. W Szczecinku zaplanowany jest protest główny, który rozpocznie się o godzinie 11.00, a zbiórka odbędzie się przy ulicy Poprzecznej. Następnie uczestnicy przejadą kilkukrotnie ulicą Bugno w kierunku DK11 i z powrotem do ulicy Poprzecznej.

W Barwicach manifestacja rozpocznie się o godzinie 9.30 na targowisku przy ulicy Dworcowej i połączy się z protestem w Szczecinku po przejazdzie ulicami Wojska Polskiego, Placu Wolności, Bolesława Chrobrego i 1000-lecia oraz drogą wojewódzką nr 172.

W gminie Borne Sulinowo protest rozpocznie się o godzinie 10.00 na skrzyżowaniu dwóch dróg i połączy się z protestem w Szczecinku po przejeździe DW20.

Rolnicy z miejscowości Marcelin w gminie wiejskiej Szczecinek będą protestować w okolicy sali wiejskiej od godziny 10.00, a następnie przejadą w kierunku ulicy Poprzecznej.

W Omulnej manifestacja rozpocznie się o godzinie 10.

  • powiat choszczeński, goleniowski i stargardzki

W powiecie choszczeńskim, o godzinie 11.00 rozpocznie się protest w Choszcznie na rynku miejskim. Następnie rolnicy przejadą ciągnikami ulicami miasta, by połączyć się z protestem w Wapnicy.

Natomiast w powiecie stargardzkim, w Krąpielu rolnicy z gminy Stargard spotkają się o godzinie 10.00, by razem przejechać do Wapnicy. Z kolei rolnicy z gmin Chociwel, Pyrzyce i Myśliborza udadzą się o tej samej porze do Stargardu.

Rolnicy z powiatu goleniowskiego również skierują swoje kroki do Stargardu, by wyrazić swoje niezadowolenie i wystąpić w proteście.

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Biszkopt
Biszkopt
1 rok temu

Pierwszy!!! 😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x