poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Kiedy ruszą pierwsze nabory wniosków w ramach KPO? Znamy datę!

spot_img

Już 17 października wystartuje pierwszy nabór wniosków o objęcie wsparciem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przypominamy kto może ubiegać się o pomoc.

Kto może być beneficjentem pierwszego naboru KPO?

W połowie października 2022 r. uruchomione zostaną 4 ogólnopolskie nabory wniosków w ramach inwestycji A1.4.1. Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy podmiotów uczestniczących w łańcuchu:

  • Wsparcie dla rolników i rybaków dot. przetwarzania lub wprowadzania do obrotu produktów rolnych, spożywczych, rybołówstwa lub akwakultury – otwórz;
  • Wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na wykonywanie działalności w zakresie przetwórstwa lub wprowadzania do obrotu produktów rolnych, rybołówstwa lub akwakultury – otwórz
  • Wymiana pokryć dachowych z materiałów zawierających azbest na budynkach służących do produkcji rolniczej – otwórz
  • Wymiana słupów impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu –  otwórz.

Jak złożyć wniosek o pomoc z KPO?

Wnioski o udzielenie wsparcia należy składać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez skorzystanie z formularza udostępnionego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Platformie Usług Elektronicznych pod adresem https://epue.arimr.gov.pl/. Szczegółowe informacje o planowanych naborach można znaleźć TUTAJ.

źródło:MRIRW/ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x