czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Chcesz rozwijać się w kierunku przetwórstwa rolnego? Koniecznie skorzystaj z tego dofinansowania

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Maria Fajger już w grudniu 2017 roku poinformowała o terminie i zasadach składania wniosków o „Wsparcie inwestycji w przetwarzaniu produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Termin składania ruszył 30 marca i potrwa do 29 kwietnia 2018 roku w oddziałach regionalnych ARiMR.

Taka pomoc dedykowana jest przede wszystkim dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, zajmujących się m.in. przetwórstwem, wytwarzaniem, przechowywaniem, magazynowaniem lub sprzedażą produktów rolnych. Pełną listę rodzajów działalności, które mogą być objęte takim wsparciem, obejmuje 25 pozycji PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności). W przypadku przetwarzania roślin na cele energetyczne również można otrzymać taką pomoc. W celu uzyskania takiego wsparcia jest spełnienie jednego z warunków, którym jest zawarcie przez przetwórcę co najmniej trzyletnich umów z producentami rolnymi, grupami lub organizacjami producentów, ich związkami czy zrzeszeniami lub podmiotami wstępnie przetwarzającymi produkty rolne, na dostawę minimum połowy surowca do produkcji lub sprzedaży hurtowej.

W całym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 maksymalna wysokość pomocy udzielnej na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” wynosi:

  • 10 mln zł, w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych;
  • 15 mln zł, w przypadku przedsiębiorstwa będącego związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów w rozumieniu przepisów ustawy o grupach producentów rolnych i ich związkach.

Bardzo ważne jest także, iż ARiMR może dofinansować 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji, a minimalna wysokość pomocy, jaka może zostać przyznana na realizację jednej operacji wynosi 100 tys. zł.

Zdjęcie: pixabay.com

Źródło: arimr.gov.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x