sobota, 24 lutego, 2024

Jak dobrze sprzedać produkty rolne?

spot_img

Jak informuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z końcem marca br. rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przeglądu polityki promocji produktów rolno-spożywczych UE. Konsultacje potrwają do 23 czerwca 2021 r.

Co dobrze sprzedać?

Do udziału w konsultacjach KOWR zaprasza rolników, producentów rolno-spożywczych i wszystkich respondentów zainteresowanych wyrażeniem konkretnych opinii na temat różnych wariantów strategicznych, mających zapewnić realne wsparcie dla przyszłej unijnej polityki promocji produktów rolno-spożywczych zmierzającej do przejścia na bardziej zrównoważone systemy żywnościowe. 
Ważne jest też przekonanie konsumentów do stosowania zbilansowanej diety bogatszej w produkty rolne. Efektem ma być wzrost popytu i sprzedaży na rynkach europejskich i polskim, a jednocześnie wzmocnienie globalnej konkurencyjności unijnych rolników i przedsiębiorstw rolno-spożywczych. 

Do kogo można trafić?

Konsultacje są też okazją do pozyskania wartościowej informacji zwrotnej na temat różnych wariantów usprawnienia systemów promocji produktów rolno-spożywczych przy wzroście ich efektywności dla beneficjentów projektów promujących produkty rolno-spożywcze, organów wdrażających i władz krajowych. Dokumentacja i formularze konsultacyjne dostępne są na stronie internetowej KOWR i na oficjalnym portalu Komisji Europejskiej. 

Źródła: KOWR, KE
Foto: Pixabay  

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x