wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

III edycja „Mistrzów Pola” już za nami [RELACJA Z WYDARZENIA]

spot_img

Za nami pierwsza odsłona III edycji „Mistrzów Pola”! Praktyczne wydarzenie-szkolenie odbyło się 6 września w KR Kietrz w województwie opolskim. Sezon prac rolniczych w pełni. W trakcie obecnej pełni sezonu prac rolniczych, zmiany klimatyczne oraz kapryśne warunki pogodowe stawiają przed rolnikami wyjątkowe wyzwania.

W czasie, gdy pole wymaga uwagi przy siewie rzepaku czy zbiorze buraków cukrowych, trudno znaleźć chwilę wytchnienia. Niemniej jednak, z ogromnym zaangażowaniem udało się zgromadzić imponującą liczbę – około 250 rolników – na tym praktycznym wydarzeniu-szkoleniu.

Mistrzowie Pola 2023 – wyjątkowa konferencja

Wydarzenie zostało otwarte mową powitalną wygłoszoną przez prezesa InConventus Group – Pana Maksyma Kryvonisa oraz prezesa Kombinatu Rolnego Kietrz – Pana Mariusza Sikorę.
Po otwarciu wydarzenia odbyła się konferencja, na której prelekcję o fusarium i mykotoksynach w kukurydzy, źródła zagrożenia i sposobach jego ograniczania wygłosił Pan Robert Oliwa z firmy PHU Farmko. O soi…inaczej opowiedział Pan Przemysław Gawlas – niezależny ekspert.
Po konferencji uczestnicy przenieśli się do strefy demonstracyjnej, gdzie odbyły się praktyczne warsztaty polowe na poletkach z odmianami kukurydzy na ziarno, słonecznika oraz soi.

Praktyczne warsztaty polowe na poletkach

Jako pierwszy Pan Przemysław Wróbel z TIMAC Agro zaprezentował systemy nawożenia. Następnie Pan Jerzy Malec zaprezentował odmiany kukurydzy firmy Agro Seed. Na poletkach zaprezentowane były również odmiany słonecznika w 3 technologiach uprawy – express, clear field oraz konwencjonalny oraz odmiany soi.

Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej na temat prezentowanych odmian Agro Seed, BASF,  Mas Seeds, Pioneer, Oseva, FarmSaat, FMC, która zapewniła ochronę na poletkach ze słonecznikiem w technologii express oraz Ciech Sarzyna, która zapewniła ochronę na poletkach w technologii clear field. 

Wyjątkowe maszyny na III edycji „Mistrzów Pola”

Wisienką na torcie był pokaz sprzętu rolniczego. Oto maszyny, które były w strefie pokazowej:

· Siewnik Horizon DSX 60-18 do siewu w technologii NoTill oraz Agregat Horizon SPX 8×75 wraz z Przednim zbiornikiem FT2200

Maszyna do uprawy pasowej „strip Till”

·Agregat wielozadaniowy GRIZZLY od AGRO-MASZ

·Brona talerzowa TIGER od AGRO-MASZ

·Wielopowierzchniowy agregat uprawowo siewny AMAZONE CIRRUS

·Brona talerzowa LEMKEN RUBIN

·Intensywne kultywator LEMKEN KARAT

·Pług  LEMKEN

·Zaczepiany kultywator do płytkiej uprawy Cobra

·Samojezdny opryskiwacz Agrifac Condor Endurance

Uczestnicy mogli zobaczyć maszyny podczas pracy, wejść w pole po przejeździe każdej maszyny oraz sprawdzić na żywo efekty jej pracy.  Po pokazach uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród, w którym nagrody zapewnili Partnerzy wydarzenia. 

A co najlepsze, już wkrótce odbędzie się druga edycja tegorocznej edycji Mistrzów Pola! Tym razem pokazy odbędą się 6 października na polu HZZ Osowa Sień. Szczegóły programu oraz obowiązkowa rejestracja na https://mp.agro.pl/.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x