sobota, 1 kwietnia, 2023
spot_img

Góra nagród w konkursie plastycznym

spot_imgspot_img

Uroczysta gala z wręczeniem nagród w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” odbyła się 15 czerwca w Warszawskim Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi. Konkurs co roku organizuje KRUS Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Przebiegał on pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. Współorganizatorami konkursu było Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci jest organizowany od 2011 roku w ramach działań prewencyjnych KRUS na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, a jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. 

Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie. Hasło „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” dotyczyło zapobiegania upadkom osób i wypadkom pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych. W XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci udział brało 39164 uczniów z 3169 szkół. Wojewódzkie komisje konkursowe wyłoniły 96 najlepszych prac, które oceniła powołana przez panią prezes KRUS dr Aleksandrę Hadzik centralna komisja konkursowa. Wyłoniono w sumie 46 laureatów etapu centralnego konkursu.

Był on podzielony na dwie kategorie wiekowe dla dzieci z klasy 0-3 i klasy 4-8. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 0-3 zajął Karol Lipka z woj. małopolskiego, drugie miejsce zajął Fabian Mularczyk woj. Łódzkie, a na trzecim miejscu uplasowała się Lena Jedlecka z woj. małopolskiego. Z kolei w kategorii wiekowej klasy 4-8 na pierwszym miejscu jest Milena Motyl z woj. małopolskiego, na drugim miejscu jest Julia Urban z woj. lubelskie, a na trzecim Anna Koszałka woj. pomorskie. Patronat medialny nad konkursem miał Magazyn Rolniczy Agro Profil. Nasze wydawnictwo ufundowało również nagrody dla wszystkich laureatów.

spot_imgspot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x