sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

Góra nagród w konkursie plastycznym

Uroczysta gala z wręczeniem nagród w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” odbyła się 15 czerwca w Warszawskim Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi. Konkurs co roku organizuje KRUS Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Przebiegał on pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. Współorganizatorami konkursu było Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci jest organizowany od 2011 roku w ramach działań prewencyjnych KRUS na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, a jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. 

Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie. Hasło „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” dotyczyło zapobiegania upadkom osób i wypadkom pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych. W XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci udział brało 39164 uczniów z 3169 szkół. Wojewódzkie komisje konkursowe wyłoniły 96 najlepszych prac, które oceniła powołana przez panią prezes KRUS dr Aleksandrę Hadzik centralna komisja konkursowa. Wyłoniono w sumie 46 laureatów etapu centralnego konkursu.

Był on podzielony na dwie kategorie wiekowe dla dzieci z klasy 0-3 i klasy 4-8. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 0-3 zajął Karol Lipka z woj. małopolskiego, drugie miejsce zajął Fabian Mularczyk woj. Łódzkie, a na trzecim miejscu uplasowała się Lena Jedlecka z woj. małopolskiego. Z kolei w kategorii wiekowej klasy 4-8 na pierwszym miejscu jest Milena Motyl z woj. małopolskiego, na drugim miejscu jest Julia Urban z woj. lubelskie, a na trzecim Anna Koszałka woj. pomorskie. Patronat medialny nad konkursem miał Magazyn Rolniczy Agro Profil. Nasze wydawnictwo ufundowało również nagrody dla wszystkich laureatów.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x