wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Front chłodny przyniesie przelotne opady i duże ochłodzenie [POGODA]

spot_img

Noc z zachmurzeniem umiarkowanym upłynie na zachodzie kraju. Na wschodzie, południu i w centrum niebo bezchmurne. Temperatura spadnie do około 3/6 stopni. Na północy i zachodzie 6/8 stopni. Najcieplej w rejonie Zielonej Góry- nie mniej niż 11 stopni Celsjusza.

Do południa przez zachodnie regiony Polski przechodzić ma front z opadami deszczu do 1-5 mm. Jednak miejscami nie popada nic- tylko się pochmurzy. Deszcz ominie około 30% regionów Ziemi Lubuskiej, Pomorza, Wielkopolski i Dolnego Śląska. Około południa front dotrze do Gdańska, Torunia, Kalisza, Opola. Od Olsztyna po Płock, Łódź, Katowice fornt znajdzie się około godziny 14/00, zaś do zachodu słońca front dotrze do Suwałk, Łomży, Siedlec, Puław, Sandomierza, Tarnowa. Po zachodzie słońca front dotrze na wschód. Popada na około 85% regionów w ilości 1-7 mm, zaś opady ominą 15% tych obszarów. Podczas opadów powieje silny wiatr do 70 km/h.

Na zachodzie kraju front opuści region już w południe. Ale po południu pojawią się kolejne przelotne opady do 0-8 mm- popada z nich na około 20-40% obszaru a opad ominie ponad 60% regionów. Miejscami pojawią się słabe burze, ale wiatr powieje w nich do nawet 85 km/h.Opady i większe zachmurzenie na froncie potrwa około 1-3 h, więc nie powinno jakoś bardzo popsuć planów w pracy na polach.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x