poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Dziki spałaszowały pryzmę z kiszonką

spot_img

Dzika zwierzyna jest utrapieniem wielu rolników. Potrafi zniszczyć nie tylko pola uprawne, ale również wyjeść zapasy pasz. Taka sytuacja spotkała jednego z rolników, który podzielił się stratami w mediach społecznościowych. 

Rolnicy są bezsilni, a koła łowieckie nieskuteczne

Okres plonowania dla rolników to ciągła lustracja plantacji nie tylko pod względem szkodników i rozwoju roślin ale również oceniania szkód po zwierzętach. Stada kopytnych potrafią zjeść spora plantacje rzepaku a w sadach zniszczyć młode drzewka. Ostatnio pisaliśmy o kłopotliwych żurawiach, na które nie ma sposobu. W przypadku rolnika, który zamieścił zniszczenia na twitterze szkodnikiem były dziki. Zniszczyły pryzmę wypełniona paszą dla bydła. Poszkodowany męczył się z naprawą 2 dni, a i tak ma obawy czy kolejnego ranka nie czeka go ten sam smutny widok. Poniżej zamieszczamy zdjęcia ze zdarzenia.

Niestety dziki powodują ogromne szkody w uprawach, a koła łowieckie nie radzą sobie z ich odstrzałem. Niestety pociąga to za sobą dalsze konsekwencje jak rozprzestrzenianie się wirusa ASF w środowisku, również w stadach świń. 

Źródło: twitter/MariuszGesek

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x