100 odmian zbóż i bobowatych. Danko pokazało nowości podczas Dnia Pola 2026

Advertisement
spot_imgspot_img
AtriGran Osadkowski
AtriGran Osadkowski
AtriGran Osadkowski

16 czerwca w Szelejewie (woj. wielkopolskie) odbył się Dzień Pola organizowany przez Hodowlę Roślin Danko oraz partnerów – ADOB, BASF i K+S. Na terenie zakładu produkcyjnego, będącego jednym z ośmiu oddziałów należących do firmy, przygotowano pokazową platformę. Bogata kolekcja stanowi wieloletni dorobek hodowlany polskiej firmy Danko.

DANKO Szelejewo 2026
Fot. M. Piśny

Poletka w Szelejewie wyglądają przepięknie. To zasługa dobrych gleb oraz korzystnego rozkładu i sumy opadów w okresie wiosennym. Sytuacja nie jest jednak tak optymistyczna w innych regionach Polski, gdzie zlokalizowane są nasze stacje hodowlane i zakłady nasienne

– mówił Dariusz Majchrzycki, dyrektor sprzedaży i marketingu w Danko.

Podczas wydarzenia zaprezentowano aż 100 odmian zbóż ozimych i jarych oraz roślin bobowatych. Szczególną uwagę przykuwały tegoroczne nowości. Ofertę odmian pszenicy ozimej poszerzają między innymi Lacerta, Bravia, Atlantyda, Biesiada oraz Ambientus.

Burrito i Sanmarino wzmacniają pozycję w segmencie pszenżyta ozimego, w którym od lat królują między innymi Tributo i Tiesto. Do jęczmion ozimych dołączą natomiast Integral oraz Collie. Warto także wspomnieć o nowym kierunku hodowlanym i nowości, jaką jest owies ozimy Eagle.

Odmiany wyhodowane przez Danko są dostosowane do lokalnych warunków siedliskowo-klimatycznych. Cechują się wysokim potencjałem plonowania, ale również dobrą zimotrwałością. Zachęcam rolników do wyboru polskich odmian

– podkreślił Dariusz Majchrzycki.
Michał Piśny
Michał Piśny
Jestem rolnikiem z pasji i zamiłowania. Produkcja roślinna jest od wielu lat sektorem moich zainteresowań i działań. W okresie wegetacji spędzam dużo czasu na polach. Bardzo ważna dla mnie jest ochrona naszego miejsca pracy jakim jest gleba. W swojej pracy skupiam się na propagowaniu zrównoważonego rolnictwa. Obecnie studiuję rolnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Dokształcam się stale poprzez kursy i szkolenia. Jestem otwarty na kontakty z ludźmi.

Napisz komentarz

0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img
spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników