środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Działania polskich władz poparte przez Komisję Europejską

spot_img

Jak podaje radio RMF FM, ​działania polskich władz zostały poparte i pochwalone przez Komisje Europejską, która podkreśliła, że jest to krok niezbędny by ograniczyć wirus afrykańskiego pomoru świń. Przedstawiciel Komisji Europejskiej przekazał również, że ASF jest chorobą wirusową, zakaźną, która jest zagrożeniem dla trzody chlewnej oraz dzików. Już obecnie wirus spowodował ogromne straty i dalej się rozprzestrzenia.

RMF FM podaje również, ze przedstawiciel Komisji Europejskiej podkreślił, że jeśli rozprzestrzenianie wirusa w Polsce nie zostanie ograniczone to nawet w całej UE może wystąpić blokada handlu wieprzowiną, co będzie powodowało ogromne straty.

 

Co z odstrzałem dzików?

Komisja Europejska podkreśla, ze wszystkie działania władz są zgodne z wcześniejszymi ustaleniami i zaleceniami, o których również była mowa na grudniowej konferencji ministerialnej. Podano wtedy również, że obecnie populacja dzików rozwinęła się za bardzo i to jest właśnie główną przyczyna rozprzestrzeniania się wirusa. Podjęto również, że odstrzał populacji dzików będzie jednym z podstawowych sposobów na walkę z zagrażającym wirusem ASF.

Jak podaje również RMF FM rozmówca z KE podkreśla, ze Polska w wyżej wymienionych przepisów i ustaleń wywiązuje sie bez zastrzeżeń.

źródło: radio RMF FM
fot. pixabay

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x