sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Duszno i parno [POGODA]

spot_img

W godzinach wieczornych i w nocy w dalszym ciągu bez opadów na krańcach południowo wschodnich oraz wzdłuż wybrzeża. Na pozostałym obszarze pojawią się przelotne opady deszczu i burze, których najwięcej będzie w centrum kraju (Ziemia Łódzka). Nad ranem przelotne opady i burze skoncentrują się głównie w woj. Lubelskim i na Mazowszu, wczesnym przedpołudniem również na Podlasiu i Mazurach- w tych dwóch ostatnich regionach zjawisk burzowych ma być najwięcej. Temperatura spadnie do 11/13 stopni na Warmii, 14/16 stopni na zachodzie, północy i południu, do 17/19 stopni od Podlasia po woj. Lubelskie, Mazowsze, Ziemię Łódzką i Kujawy.

Po południu burze powrócą również do zachodniej, południowej i ponownie centralnej części kraju. Najmniej opadów od okolic Wzniesień Mławskich po Żuławy, Kaszuby- tutaj pojawią się niewielkie, pojedyncze chmury z przelotnymi opadami deszczu. Najwięcej słońća we wtorek pojawi się od Warmii i Mazur po Pomorze Gdańskie oraz od Dolnego Śląska po Ziemię Lubuską.

Podczas burz spodziewane są nawalne opady deszczu, chwilami towarzyszyć im będzie gęsty opad gradu o średnicy do 2 centymetrów z porywami wiatru do 70 km/h.

Wiatr powieje przeważnie słabo – miejscami w centrum może być chwilami zupełnie bezwietrznie. Nieco silniej do 35 km/h powieje na Warmii i Mazurach, Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 24/27 stopni. Nieco cieplej do 28/30 stopni w pasie od Terespola po Warszawę, Płock, Bydgoszcz i całe Kaszuby wraz z wybrzeżem środkowym, wschodnim i zachodnim.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x