sobota, 23 października, 2021
spot_img

Dopłaty do materiału siewnego

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Wniosek KRIR o dłuższy termin

W poniedziałek, 23 grudnia 2019 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych  przedstawił uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie terminów składania wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz terminu i sposobu wypłaty tej dopłaty.

Zbyt krótki termin składania wniosków

Zarząd KRIR zauważył, że proponowany termin przyjmowania wniosków, tj. od 25 maja do 25 czerwca,  jest zbyt krótki. W związku z czym krajowy samorząd rolników zaproponował aby rolnicy zyskali możliwość składania wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego już od 15 kwietnia.

Dla dobra rolników i ARIMR

Zakładane przez Ministerstwo Rolnictwa, skrócenie okresu przyjmowania wniosków z sześciu do jednego miesiąca, zdaniem KRIR jest zbyt radykalną zmianą. Natomiast przyjęcie terminu rozpoczynającego się 15 kwietnia, w sposób znaczący ułatwi pracownikom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa bieżącą obsługę wnioskodawców. Natomiast rolnikom umożliwi składanie wniosków bezpośrednio po zakończeniu wiosennych siewów, które w większości przypadków przypadają na okres marzec/kwiecień.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: KRIR

-REKLAMA-spot_imgspot_img

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły