poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Dopłaty do materiału siewnego

spot_img

Wniosek KRIR o dłuższy termin

W poniedziałek, 23 grudnia 2019 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych  przedstawił uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie terminów składania wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz terminu i sposobu wypłaty tej dopłaty.

Zbyt krótki termin składania wniosków

Zarząd KRIR zauważył, że proponowany termin przyjmowania wniosków, tj. od 25 maja do 25 czerwca,  jest zbyt krótki. W związku z czym krajowy samorząd rolników zaproponował aby rolnicy zyskali możliwość składania wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego już od 15 kwietnia.

Dla dobra rolników i ARIMR

Zakładane przez Ministerstwo Rolnictwa, skrócenie okresu przyjmowania wniosków z sześciu do jednego miesiąca, zdaniem KRIR jest zbyt radykalną zmianą. Natomiast przyjęcie terminu rozpoczynającego się 15 kwietnia, w sposób znaczący ułatwi pracownikom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa bieżącą obsługę wnioskodawców. Natomiast rolnikom umożliwi składanie wniosków bezpośrednio po zakończeniu wiosennych siewów, które w większości przypadków przypadają na okres marzec/kwiecień.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: KRIR

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników