piątek, 23 lutego, 2024

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe 2023. ARiMR rozpoczęła kampanię płatności końcowych

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) ogłosiła rozpoczęcie płatności końcowych w ramach tegorocznej kampanii dotacji bezpośrednich i obszarowych. Od 1 grudnia rolnicy mogą spodziewać się wpływu pozostałych środków na swoje konta. Do beneficjentów pierwszego dnia kampanii trafiło ponad 4 miliony złotych.

Ostateczny termin realizacji wypłat upływa 30 czerwca 2024 r.

W tegorocznej kampanii o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1,24 mln rolników. Pula środków na ten cel to blisko 17 mld zł. Od 16 października do 30 listopada wypłacane były zaliczki z tytułu płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tym okresie na konta beneficjentów trafiło blisko 9,2 mld zł. 

Od 1 grudnia przekazywane są płatności końcowe. Pierwsze przelewy, które otrzymało blisko 7 tys. gospodarzy, opiewają na ponad 4 mln zł. Ostateczny termin realizacji wypłat upływa 30 czerwca 2024 r. Jak czytamy na oficjalnej stronie ARiMR, oczekujący na pieniądze powinni sprawdzić, czy biura powiatowe agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

źródło: ARIMR

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x