środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Długo oczekiwane rozmowy na szczycie Polska-Ukraina nie przyniosły rozstrzygnięcia w sprawach handlowych

spot_img

W czwartek po godz. 9.30 rozpoczęły się polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe. Rozmowy  dotyczyły przede wszystkim rolnictwa i sytuacji na granicy Polski z Ukrainą, a także m.in. wsparcia Ukrainy amunicją.

Premierzy Tusk i Szmyhal wraz z delegacjami spotkali się w KPRM przed godz. 10 rano. W ramach konsultacji odbyło się spotkanie delegacji obu rządów oraz sesja plenarna.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa

Z wypowiedzi obu premierów wynika, że w sprawach konfliktu Ukraina – Rosja będziemy nadal wspierać Ukraińców.

Brak kompromisu w sprawach handlu towarami rolnymi

Zdaniem premiera Tuska w sprawie rolnictwa posunęliśmy się do przodu, ponieważ to z polskiej inicjatywy KE wprowadza zaporowe cła w handlu zbożami z Rosją i Białorusią.

Jednocześnie, zdaniem Tuska strony szukają, są blisko, rozwiązań w kwestiach ilościowych importu oraz tranzytu produktów rolnych.

Trwają również uzgodnienia w sprawie uregulowania przewozów, które ochronią polskich przewoźników przed nadmierną konkurencją.

Źródło: Konferencja prasowa premierów Polski i Ukrainy

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x