środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Deszczowy front w natarciu. Nie popada jednak wszędzie [POGODA]

spot_img

Nad Europą ogromne zawirowanie w pogodzie. Na Białorusi i Ukrainie spadnie nawet  90 mm deszczu w ten weekend.

Z piątku na sobotę powinno być pogodnie. Nieco więcej chmur na wschodzie i południu. Temperatura spadnie w pobliże 4-7 stopni. Nieco cieplej 8-10 stopni na wschodzie i południu.

W ciągu dnia pierwsze słabe opady deszczu- jeszcze przelotne pojawiać się będą od Hajnówki, Brańska po Radom, Lublin, Rzeszów, Kraków- im bliżej wieczora tym więcej opadów.  Na zachodzie i północy sucho i słonecznie. W centrum do południa słonecznie, potem pochmurno i lokalnie słabo pokropi.

Wiatr rano przeważnie powieje umiarkowanie do 15-25 km/h, ale w południe i wieczorem porywy będą osiągać nawet 60 km/h z północy.

Do godziny 17:00 suma opadów przy granicy z Białorusią i Ukrainą nie powinna przekroczyć 7 mm. Po godzinie 17:00 od wschodu wkroczy strefa ciągłych opadów deszczu. W samym epicentrum chmury będzie to opad ulewny.

Na pewno doleje na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Małopolsce- miejscami do 60 mm, na wschodzie i południu Mazowsza, Świętokrzyskiem, Górnym Śląsku 10-35 mm. Pozostałe regiony to jeszcze brak klarownej oceny trasy opadów. Możecie dopytywać w komentarzach to nakreślę problem jaki tyczy się tego deszczowego niżu.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników