środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Czy program „Moja Woda” zakończył się sukcesem?

spot_img

Wyczerpano budżet w wysokości 100 mln zł na realizację Programu „Moja Woda”. Jak informują organizatorzy obecnego naboru:  Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotychczas zarejestrowano prawie 24 tysiące elektronicznych wniosków, a z końcem września br. zamknięty zostanie proces ich rozliczania. 

– Należy podkreślić, że prawie 24 tysiące polskich rodzin włączyło się aktywnie w zapobieganie suszy i to jest sukces – mówi Minister Klimatu Michał Kurtyka. – Rodziny te skorzystały z dotacji w wysokości do 5 tysięcy złotych, ale też zainwestowały własne pieniądze w budowę przydomowych  instalacji retencyjnych. Uczyniły tak, gdyż są świadome korzyści wynikających z magazynowania i wykorzystania deszczówki.

Oczka wodne i instalacje

Przypomnijmy: wsparcie można było przeznaczyć na zakup i instalację przewodów odprowadzających wody opadowe, podziemnych lub nadziemnych zbiorników retencyjnych, oczek wodnych, instalacji rozsączających oraz elementów do nawadniania bądź na wdrażanie innych sposobów wykorzystania zatrzymanej wody. Nabór rozpoczął się 1 lipca br.

Będzie kolejna edycja? Minister Klimatu zapowiedział też, że z początkiem 2021 roku planowane jest uruchomienie nowej edycji programu. Jej  budżet ma być porównywalny z obecnym. W najbliższych tygodniach NFOŚiGW, w porozumieniu z innymi funduszami, przedstawić ma propozycję dotyczącą zakresu nowej odsłony programu.

Źródło: Ministerstwo Klimatu
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x