środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Czwartek z przelotnymi opadami [POGODA]

spot_img

Nad Europą dokonują się duże zmiany.

W weekend monstrualne majowe ulewy przejdą u naszych wschodnich sąsiadów- zasługa Morza Czarnego. Opady znad Białorusi i Ukrainy wejdą również do Polski. Jednak póki co na ten temat nie będę się rozpisywał.

W nocy pogodnie na wschodzie, południu i w centrum. Na zachodzie i północy (nie wszędzie- patrz na mapę) spadnie deszcz. Temperatura spadnie do około 4-7 stopni i tylko pod deszczowymi chmurami do 10 stopni.

W ciągu dnia słupki rtęci podniosą się przeważnie do 16-19 stopni, będzie zatem o 2-3 stopnie chłodniej niż dziś.

W niemal całym kraju pojawią się od południa do wieczora przelotne opady deszczu i lokalne burze. Najmniej opadów od Podlasia po Warmię, Mazury, wschód Kujaw, zachód Mazowsza i Ziemię Łódzką- tu w wielu regionach nie spadnie kropla deszczu do końca dnia.

Wiatr słaby i umiarkowany z północy.

W piątek przelotne opady utrzymają się na wschodzie i południu. Natomiast w sobotę opady ciągłe wkraczać mają od wschodu. Jako ciekawostka wspomnę, że do poniedziałku miejscami na Ukrainie i Białorusi spadnie do 120 mm deszczu. W Polsce będą takie miejsca gdzie spadnie do 30-60 mm deszczu.

Łukasz Sieligowski 

E-prenumerata magazynu Agro Profil

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników