wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

„Czujka dymu pod każdą strzechą” – Strażacy sprawdzą domy pod kątem bezpieczeństwa pożarowego za darmo!

spot_img

W piątek w Senacie RP miała miejsce konferencja prasowa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP pod tytułem „Czujka dymu pod każdą strzechą”. Na zaproszenie mieszkańców, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych będą odwiedzać mieszkańców i sprawdzać ich domy pod kątem bezpieczeństwa pożarowego.

Strażacy będą odwiedzać domy na zaproszenie właścicieli

Koordynator krajowy projektu, Robert Klonowski, podkreślił dwie kluczowe cechy tej inicjatywy. Po pierwsze, program skupia się na zapobieganiu zagrożeniom pożarowym jeszcze przed ich wystąpieniem, a nie po. Po drugie,  to pierwszy ogólnopolski program o takim charakterze nazwa „Czujka dymu pod każdą strzechą” symbolizuje determinację strażaków w dotarciu pod każdy dach, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Program obejmuje kilka istotnych elementów. Oprócz tradycyjnych działań edukacyjno-profilaktycznych, wprowadza innowacyjną koncepcję domowych testów bezpieczeństwa pożarowego. Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, po przeszkoleniu i wyposażeniu w specjalne check-listy, odwiedzać będą mieszkania na zaproszenie ich właścicieli, dokonując kompleksowej oceny bezpieczeństwa pożarowego.  Co ważne, usługi świadczone w ramach programu są całkowicie bezpłatne i mają charakter wyłącznie doradczy. 

Głos zabrał również gen. Wiesław Leśniakiewicz, który zaapelował o montaż czujek dymu w każdym domu. Podkreślił, że statystyki są alarmujące – rocznie 30 osób ginie od tlenku węgla, a w pożarach w Polsce traci życie około 500 osób. Zaznaczył, że ta prosta inicjatywa może uratować każde życie w każdej sytuacji. 

źródło: portalsamorzadowy.pl

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x