wtorek, 27 lutego, 2024

Czeka nas pochmurny tydzień z opadami deszczu [POGODA]

spot_img

Poniedziałkowy poranek w wielu regionach wschodniej, południowej, centralnej a także na Kaszubach, Warmii, Mazurach, Żuławach przyniesie liczne gęste mgły i zamglenia. Mgła spowije około 85% tych obszarów. Temperatura z racji chmur i mgieł w całym kraju nie spadnie poniżej 5 stopni. Wschód zanotuje 6/8 stopni. Południe, centrum i północ 10/12 stopni, zaś na zachodzie nawet 15 stopni.

Przez cały dzień pochmurno powinno być w całym kraju. Miejscami delikatnie pokropi bądź pomży z opadających mgieł. Będą miejsca gdzie mgły nie opadną przez cały dzień- największa na to szansa jest na Warmii, Mazurach, północy Mazowsza, Podlasiu, zaś wieczorem ponownie rzucą się na wschodzie, południu i w centrum.

W południe będzie bardzo ciepło jak na listopad i to pomimo chmur- maksymalne wartości zanotowane zostaną między  Świnoujściem, Szczecinem, Świebodzinem a Zieloną Górą i będzie to nawet 19/20 stopni Celsjusza. Na północy około 15/17 stopni. W centrum i na południu 14/16 stopni. Na wschodzie do 13 stopni.

Przez cały dzień wiatr na wschodzie, południu i w centrum słaby bądź będzie zupełnie bezwietrznie. Na zachodzie i północy powieje do 20 km/h.

Wtorkowy poranek gorący. Temperatura zatrzyma się na poziomie 11/15 stopni. Na wschodzie z mgieł popada mżawka.

W ciągu dnia słońce błyśnie na Warmii, Pomorzu Gdańskim, Pomorzu Zachodnim, północnym zachodzie Mazowsza (po południu). Około południa słońce obejmie też Kujawy- najpierw rejon Świecia, na końcu okolice Kowala, Włocławka. Chmury na zmianę ze słońcem na Ziemi Lubuskiej i Wielkopolsce- im bliżej Gorzowa, Piły, Gniezna tym więcej słońca- południe tych województw raczej pochmurne. Na wschodzie, południu, w centrum oraz na Dolnym Śląsku pochmurno i chwilami może pokropić deszcz. Raczej więcej jak 1 mm nigdzie nie spadnie.

Temperatura w południe sięgnie 12 stopni na Pomorzu Zachodnim, 14/15 stopni na północy, południu i w centrum do 17 stopni od Terespola po Lublin i Rzeszów. W Przemyślu możemy mieć nawet 19 stopni. Wiatr nadal słaby  do 15 km/h. Tylko na zachodzie i północy umiarkowany do 30 km/h.

Z wtorku na środę i w środę nadciągnie do nas niż z intensywniejszym deszczem- ale nie popada wszędzie.

Według dzisiejszej wersji, w nocy mocniej popada na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, druga cześć nocy deszcz przyniesie na Ziemi Łódzkiej, południu i wschodzie Wielkopolski, południu Kujaw, Górnym Śląsku- opad do 5-12 mm.  W środowe przedpołudnie popada na Podlasiu, Mazowszu, Mazurach, wschodzie i południu Warmii, wschodzie Ziemi Łódzkiej, zachodzie i północy oraz w centrum Świętokrzyskiego, zachodzie i północy Małopolski. Po południu popada na Podkarpaciu w Lubelskim i w Małopolsce.

Pokropi miejscami również na północy. Na zachodzie w środę sporo słońca, które do zachodu słońca obejmie również Pomorze Gdańskie, Kujawy, zachód Ziemi Łódzkiej, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

W środę o poranku na północnym zachodzie oprócz mgieł możliwe będą przymrozki. Na pozostałym obszarze z racji chmur nie mniej niż 4/8 stopni. W ciągu dnia temperatura podniesie się już do tylko 7/11 stopni.

W czwartkowy poranek ponownie przymrozki opanują pojezierza. Największa szansa na nie wystąpi od Warmii i Mazur po Kujawy, Kaszuby, północ Wielkopolski. Na pozostałym obszarze pod chmurami około 3/6 stopni- tam gdzie lokalnie będą dziury w chmurach około 0 stopni.

Ogółem koniec tygodnia zapowiada się suchy, ale pochmurny, mglisty. Więcej przejaśnień pojawi się w weekend- z chmurami stratus i mgłami jest tak, że w jednym mieście mamy słońce cały dzień a kilka kilometrów dalej jest mgła i nisko wisząca chmura. Przy słabym wietrze nie da się wskazać dokładnych regionów ze słońcem. Tam gdzie niebo wypogodzi się na noc temperatura od razu spadnie do zera a nawet lekkiego minusa na 2 metrach. Pod chmurami nie mniej niż 4/6 stopni.

Podobnie będzie w dzień. Tam gdzie chmury i mgły słupki rtęci podniosą się do maksymalnie 4/6 stopni. W miejscach, gdzie wyjrzy słońce temperatura podniesie się do 10 stopni.

Zmieni się również napływ powietrza. Do środy powieje z zachodu. Potem z północy, zaś w weekend ze wschodu i południowego wschodu.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x