środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Czeka nas pochmurna i mglista noc [POGODA]

spot_img

Noc zapowiada się pochmurna w całym kraju. Dodatkowo z każdą kolejną godziną zbliżającą nas do wschodu słońca wszędzie bez wyjątku pojawiać się zaczną mgły które będą gęstnieć. Miejscami widoczność zostanie ograniczona do zaledwie 40 metrów. Dzięki zachmurzeniu będzie to ciepła noc na poziomie 7/10 stopni powyżej zera.

Wiatr powieje słabo lub będzie zupełnie bezwietrznie.

Bezwietrzna pogoda czeka w ciągu dnia w dalszym ciągu Małopolskę, Ziemię Łódzką, Świętokrzyską, Górny Śląsk, aż po środkową Wielkopolskę i Ziemię Lubuską. Na Pogórzu Sudeckim powieje nieco silniej z południa- delikatny fen się zaznaczy do 45 km/h. Na północy i wschodzie wiatr odczuwalny, słaby w porywach do 25 km/h.

Dzień zapowiada się pochmurny i szczególnie na Podlasiu, Warmii i Mazurach, północy Mazowsze i wschodzie Kujaw mglisty. Na słońce można liczyć wzdłuż Odry na zachodzie kraju oraz na południe od Wrocławia, Opola, Katowic, Krakowa, Żarnowej.

Temperatura bardzo wyrównana i w najcieplejszym momencie dnia, który przypadnie na godziny południowe wyniesie około 11/13 stopni Celsjusza i tylko tam, gdzie pojawi się słońce temperatura wzrośnie do 14, a w okolicy Legnicy i Jeleniej Góry nawet 14/15 stopni Celsjusza.

Uwaga. Wieczorem ponownie zwłaszcza w pasie od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Kujawy, Mazowsze, Podlasie pojawiać się będą bardzo gęste mgły ograniczające widoczność lokalnie do 20 metrów. Na pozostałym mgły będą rzadsze lub wystąpią tylko zamglenia.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x