piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Corteva Agriscience finalizuje odłączenie się od DowDuPont

Corteva Agriscience finalizując odłączenie się od DowDuPont staje się wiodącą, niezależną, globalną firmą specjalizującą się w rolnictwie.Nowa firma jest globalnym liderem na dwóch dużych i atrakcyjnych rynkach – nasion  i środków ochrony roślin – a jej fundamenty podbudowuje ciągły rozwój rozwiązań digitalowych dla rolnictwa. Na giełdę wchodzi pod symbolem giełdowym „CTVA”

Dystrybucja akcji Cortevy została zakończona 1 czerwca, kiedy to każdy z zarejestrowanych udziałowców DowDuPont otrzymał jedną akcję Cortevy na każde trzy akcje DowDuPont posiadane na koniec dnia biznesowego 24 maja 2019 roku. Akcjonariusze DowDuPoint otrzymają również gotówkę zamiast akcji cząstkowych Cortevy. Akcje Cortevy wchodzą dziś do obiegu giełdowego na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) pod nowym symbolem giełdowym „CTVA”.

„Jako nowa, niezależna firma rolnicza jesteśmy świadomie zorientowani na inwestycje w innowacje, żeby zapewnić organiczny wzrost powyżej średniej rynkowej oraz poprawić wzrost na zainwestowanym kapitale (ROIC)” mówi Grieg Friedman, Executive Vice President i Chief Financial Officer Corteva Agriscience. „Realizując plan, osiągniemy zyski w wysokości 1,2 miliarda dolarów w synergii kosztowej w 2021 roku. Jesteśmy pewni, że nasz plan pozwoli zwiększyć marże. Tak samo ważne jest nasze zobowiązanie do znaczącego zwrotu kapitału akcjonariuszom zarówno przez dywidendy, jak
i wykupienie akcji”.

Nazwa nowej firmy – Corteva Agriscience (kohr-’teh-vah) jest połączeniem słów oznaczających „serce” i „naturę”. Nazwa ta potwierdza historię firmy, a jednocześnie wybiega w przyszłość w kierunku planów związanych ze wzrostem produktywności rolników oraz dobra ich konsumentów. Główna siedziba firmy znajduje się w Wilmington w stanie Delaware, globalne centra biznesowe w Johnston w stanie Iowa, Indianapolis w stanie Indiana oraz pięć regionalnych biur w Calgary (Kanada), Johannesburgu (RPA), Genewie (Szwajcaria), Singapurze i Alphaville (Brazylia).

Więcej informacji o Corteva Agriscience można znaleźć na nowej stronie poświęconej relacjom  z inwestorami: www.corteva.com/investors.

 

Corteva Corteva Corteva

Źródło: materiały prasowe Corteva Agriscience

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników