piątek, 23 lutego, 2024

Chłodna noc na południu i na północy [POGODA]

spot_img

Wieczorem i w pierwszej cześci nocy przelotne opady, ulewne i burze rozciagną się w pasie od Kaszub po zachodnie Kujawy, wschodnia Wielkopolskę i zachóód Łódzkiego. Po północy opady będa słabły o odsuwały się na zachód. Na pozostałym obszarze sucho. temperatura spadnie do około 0/+2 stopni na południu i północy Kaszub do 3-4 stopni na wschodzie i w centrum i 5/8 stopni na zachodzie i środkowym zachodzie.

Do południa w kraju dużo słońca i tylko lokalnie na zachodzie pokropi deszcz. Po południu w ciepłym i wilgotnym powietrzu rozwiną się przelotne opady i burze. Najwięcej burz ma być od Suwałk po Białystok, Siedlce, Węgrów, Włodawę, Lublin oraz w drugim pasie od Koszalina po Szczecinek, Wałcz, Piłę, Poznań, Rawicz, Kalisz. Podczas burzy może spaść grad do 1-2 centymetrów i dopadać nawet 2 wiaderka wody na każdy metr kwadratowy.

W ciągu dnia będzie ciepło, duszno i parno przy słabym wietrze. Na termometrach do 14/17 stopni. W środę przelotnych opadów będzie nieco mniej. W czwartek z zachodu przybędzie chłodny front na którym opady słabe do 1-2 mm i bardzo lokalne. Spadnie nam temperatura do 8/12 stopni w dzień i 0/+3 nocami. W piątek miejscami popada nawet krupa śnieżna i również może zagrzmieć- nocą przymrozki do -1 stopnia, zaś w dzień od 8 do 12 stopni- po burzach spadek temperatury do 3/5 stopni.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Asia
Asia
2 lat temu

😔

Aneta
Aneta
2 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x