środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

CBA prowadzi dochodzenie w sprawie wyłudzeń pieniędzy z ARiMR

spot_img

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezesa i członka zarządu nieistniejącej już Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw.

Mężczyznom zarzuca się wyłudzenie ponad 1 mln zł unijnego dofinansowania. Środki wypłacił małopolski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Czynności krakowskiej delegatury CBA związane są ze śledztwem dotyczącym uzyskania od małopolskiej ARiMR środków przeznaczonych na pomoc finansową przez przedstawienie nierzetelnych dokumentów finansowych. W wyniku tych działań uzyskali oni ponad 1 mln zł nienależnego dofinansowania na utworzenie grupy i prowadzenie działalności administracyjnej

Szykowali się na kolejne 1,5 miliona

Dodatkowo śledczy ustalili, że na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów zatrzymani usiłowali też wyłudzić odszkodowanie przekraczające 1,5 mln zł od jednej z firm ubezpieczeniowych.

Wyniki dochodzenia CBA wskazują ponadto na nieprawidłowe sporządzanie deklaracji podatkowych oraz wystawianie faktur VAT nie odzwierciedlających faktycznych zdarzeń gospodarczych, a także na wprowadzanie w błąd organów skarbowych. Zarzuty dotyczą działań z lat: 2010-2013. Prokuratura zastosowała środki zaradcze w postaci ograniczeń wolnościowych.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: CBA

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników