wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Branżowe zawody SkillsPoland

spot_img

25-26 listopada br., w Gdańsku odbędzie się krajowa edycja prestiżowego światowego konkursu umiejętności zawodowych WorldSkills pod nazwą SkillsPoland. Natomiast Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jest współorganizatorem polskiej imprezy. W Gdańsku, podczas branżowej rywalizacji wyłoniony zostanie zawodnik, który reprezentować będzie Polskę na  przyszłorocznych zawodach WorldSkills, które odbędą się w Szanghaju. W turniejowe szranki w Gdańsku staną trzej ubiegłoroczni laureaci Konkursu Młody Mechanik na Medal oraz Marek Wiącek Laureat edycji w/w. konkursu z 2019 roku, a zarazem  uczestnik niedawnych europejskich zawodów EuroSkills. 

Polak na EuroSkills w Austrii 

Dodajmy też, że 22-26 września br., w mieście Graz w Austrii, odbył się europejski konkurs umiejętności zawodowych EuroSkills. A Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych po raz pierwszy była oficjalnym partnerem tej imprezy. Natomiast Marek Wiącek, po niemal dwuletnim okresie przygotowawczym i wygranej w wewnętrznej rywalizacji, reprezentował Polskę w konkurencji pn.: technologia pojazdów ciężkich. Ostatecznie Marek Wiącek zajął 7 miejsce. A laureatami konkursu zostali: Sandro Weber (Szwajcaria), Adrian Knapp (Niemcy) i Marcel Heher (Austria).

W EuroSkills 2021, czyli w Mistrzostwach Europy Młodych Zawodowców uczestniczyło 400 zawodników, którzy rywalizowali z sobą w aż 48 różnych branżowych konkurencjach.

Przypomnijmy też, że uczestnikami tych zawodów mogą być tylko i wyłącznie przeszkoleni specjaliści lub absolwenci techników zawodowych w wieku poniżej 25 lat. Udział w tego rodzaju konkursach stanowi cenne świadectwo wysokich umiejętności zawodowych i wzbogacenie CV. 

Źródła i foto: PIGMIUR, portal: euroskills2021.com

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x