W odpowiedzi na rosnące wymagania dotyczące sprawnej łączności między ciągnikami a przyczepami w rolnictwie, ifm electronic wprowadza na rynek bramkę ISOBUS CR3122. Urządzenie to rewolucjonizuje rolnictwo precyzyjne, oferując niezawodne i intuicyjne połączenie.
W erze technologicznej, gdzie wydajność i innowacja kształtują przyszłość każdej branży, rolnictwo nie pozostaje w tyle. Poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą na inteligentniejsze i bardziej zrównoważone zarządzanie zasobami rolnymi stało się priorytetem.
Jednym z przełomowych rozwiązań, które redefiniuje podejście do zarządzania uprawami jest CR3122 – zaawansowany system, który wprowadza nową jakość w dynamicznym nadzorze wartości docelowej.
Jak wyjaśnia Mateusz Gomółka, inżynier projektu w ifm electronic, dostawcy systemów sterowania i automatyzacji do maszyn mobilnych:
– Dynamiczny nadzór wartości docelowej w wyższej wersji produktu, tj CR3122, pozwala na bieżąco dostosowywać parametry pracy, takie jak dawkowanie nawozu czy głębokość siewu, zgodnie z aktualnymi warunkami na polu. Co umożliwia nie tylko optymalizację procesów, ale również przyczynia się do zwiększenia efektywności i oszczędności. Automatyczna dokumentacja przez TaskController (TC) to z kolei gwarancja, że wszystkie działania są skrupulatnie rejestrowane, co ułatwia późniejszą analizę i udoskonalanie strategii rolniczych.
Uproszczona łączność
Ujednolicenie protokołu komunikacyjnego przez bramkę ISOBUS otwiera drogę do bezproblemowej współpracy między maszynami różnych marek. Takie podejście eliminuje wcześniejsze ograniczenia związane z kompatybilnością, umożliwiając rolnikom skonfigurowanie swojego sprzętu w najbardziej optymalny sposób. To nie tylko usprawnia zarządzanie pojedynczymi urządzeniami, ale także daje możliwość zintegrowanego sterowania całym ekosystemem maszyn. Skutkuje to zwiększeniem precyzji w pracy, minimalizacją marnotrawstwa zasobów i, co za tym idzie, podniesieniem produktywności.
Bezproblemowa integracja i przesyłanie danych
CR3122 jest zaprojektowana z myślą o łatwej konfiguracji i implementacji. Dzięki zaimplementowanej puli obiektów ISOBUS oraz prostemu procesowi konfiguracji za pomocą CODESYS, użytkownicy mogą szybko zintegrować urządzenie z uniwersalnymi terminalami (UT), nie ponosząc dodatkowych kosztów licencji i bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy o ISOBUS.
– Nasze nowoczesne rozwiązania w zakresie rolnictwa precyzyjnego, takie jak Wirtualny Terminal, AUX-N, oraz zaawansowane funkcje automatyzacji TC-Basic, TC-Geographic i TC-Section Control, oferują kompleksowe wsparcie dla nowoczesnych gospodarstw. Dzięki złączu M12, nasze bramki ISOBUS mogą być łatwo zintegrowane z każdym mobilnym sterownikiem ifm electronic poprzez interfejs CAN, nawet w późniejszym czasie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów licencyjnych. To wszystko sprawia, że nasze systemy są nie tylko efektywne, ale i ekonomiczne – wyjaśnia Mateusz Gomółka z ifm electronic.
Certyfikacja przez AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation) dodatkowo podkreśla wiarygodność i jakość oferowanego rozwiązania.
Fakty:
- Niezawodna komunikacja między ciągnikiem a przyczepą
- Zaimplementowana pula obiektów ISOBUS do wyświetlania na uniwersalnym terminalu (UT)
- Przyjazna dla użytkownika konfiguracja poprzez CODESYS z wykorzystaniem bibliotek ifm-ISOBUS
- Dynamiczny nadzór wartości docelowej i dokumentacja poprzez TaskController (TC) w CR3122
- Wdrożenie bez dodatkowych kosztów licencji
- Certyfikat AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation)
Tytuł brzmi”Bramka ISOBUS CR3122 do sprawnej łączności między ciągnikiem a przyczepą”,po czym autor mondry inaczej pisze”Dynamiczny nadzór wartości docelowej w wyższej wersji produktu, tj CR3122, pozwala na bieżąco dostosowywać parametry pracy, takie jak dawkowanie nawozu czy głębokość siewu, zgodnie z aktualnymi warunkami na polu.” Od kiedy toprzyczepą wykonuje się siew nawozu,czy też siew??? Poza tym sieczka niezrozumiałych dla laika terminów powoduje,że artykuł jest kompletnie niezrozumiały !!!