czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Będzie chłodniej, z przymrozkiem [POGODA]

spot_img

Po bardzo ciepłym wtorku, gdzie lokalnie na Dolnym Śląsku temperatura przekroczyła 13 stopni czeka nas kilkudniowe ochłodzenie.

W nocy pogodnie i sucho od Gorzowa po Poznań, Szczecin, Gdańsk i Olsztyn- tutaj temperatura spadnie do -2/0 stopni. Na zachodzie, wschodzie i w centrum możliwe będą przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej przy temperaturze około 1-3 stopni powyżej zera. Najcieplej na Podkarpaciu, gdzie dodatkowo ma padać deszcz. Na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu miejscami spadnie do 5 mm wody i śniegu.

W środę o poranku przelotny opad śniegu ma prawo się pojawić w pasie od Zielonej Góry po Poznań i do południa przewędruje nad rejon Elbląga, Bartoszyc, Koronowa. Na Pomorzu Zachodnimi środkowym nadal sucho i sporo przejaśnień. Na południu, wschodzie i w centrum bardzo lokalnie występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Najmniej opadów na Śląsku Cieszyńskim.

Po południu przelotne, krótkotrwałe, ale dość intensywne opady pojawią się niemal w całym kraju. Sucho i pogodnie do końca dnia tylko na Podlasiu i Mazurach. Padać będzie krupa śnieżna, deszcz i śnieg. Najmocniej, do 7 mm popada na wybrzeżu i 20-30 km wgłąb lądu. Na pozostałym obszarze suma opadów wyniesie od 0 mm do 4 mm. Pomiędzy opadami sporo chwil ze słońcem.

Temperatura podniesie się do 2-4 stopni na zachodzie i północy, 6-8 stopni na południowym zachodzie, wschodzie i w centrum, do 8-10 stopni na południu.

Wiatr umiarkowany.

Łukasz Sieligowski 

8 państw wspólnie walczy o wzmocnienie finansowania WPR i wyrównanie dopłat bezpośrednich

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników