niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Bayer i Siemens wspólnie wspierają bioróżnorodność w lokalnej skali

spot_img

Kwietna łąka dla owadów zapylających, z nasion ponad
30 gatunków roślin miododajnych, ufundowanych przez Bayer, wyrośnie przed warszawską siedzibą firmy Siemens. To  przykład współpracy obu firm przy promowaniu bioróżnorodności.

Łąkę wysiano na obszernym terenie przy ul. Żupniczej (Praga-Południe). Tworzą ją różnorodne gatunki roślin miododajnych – m.in. len, mak polny, chaber bławatek, nagietek, słonecznik, niezapominajka, cynia, facelia, powój trójbarwny. Rośliny te – stanowiące naturalne źródła pokarmu dla pszczół, trzmieli i motyli – będą kwitnąć aż do pierwszych mrozów.

Wspieranie bioróżnorodności jest jednym z priorytetów działań firmy Bayer w zakresie rolnictwa zrównoważonego. To szerokie  pojęcie firma rozumie jako podejmowanie działań  minimalizujących wpływ rolnictwa na środowisko, przy zachowaniu opłacalności pracy rolników i zapewnieniu społecznej akceptacji. Niezwykle istotne dla skuteczności takich działań jest realizowanie ich również w lokalnej skali.

Kwietną łąkę wysiali sami pracownicy firmy Siemens: wolontariusze.

W Siemens Polska zwracamy ogromną uwagę na kwestie środowiskowe, w które wolontariat
w zakresie wspierania bioróżnorodności świetnie się wpisuje. To zgodne z naszą nową zrównoważoną strategią, mówiącą o dbaniu o dobro planety
– mówi Cezary Mychlewicz, Dyrektor Marketingu w Siemensie – W zeszłym roku przy naszej siedzibie ustawiliśmy ule, w których zamieszkały trzy pszczele rodziny, a którymi opiekuje się nasz pracownik – doświadczony pszczelarz. Już wtedy założyliśmy, że wysiejemy dla naszych pszczół łąkę. Udało nam się pozyskać wewnętrzny grant w ramach programu wolontariackiego i dodatkowo wsparcie zewnętrznego partnera, firmy Bayer. Przedstawiciele firmy podzielili się z nami doświadczeniami i radami, jak przygotować grunt pod zasiew, jak go wykonać, a także ufundowali nasiona.

Cieszymy się, że Bayer i Siemens łączą siły by wspierać bioróżnorodność – mówi dr Michał Krysiak, Manager ds. Rolnictwa Zrównoważonego w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech
 i Słowacji – Bayer od lat, również w Polsce, prowadzi projekty wspierające owady pożyteczne, doradza  i udostępnia nasiona roślin pyłko- i nektarodajnych. Wobec zmian klimatycznych, których doświadcza dziś świat, liczy się każdy, nawet najmniejszy obszar kwitnących roślin, stanowiący bazę pokarmową dla zapylaczy – także w miastach.

Materiały prasowe Bayer i Simens

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x