poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Andrzej Duda wychwala rolników

spot_img

Podczas specjalnego wydania programu „Tydzień” na antenie TVP Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu w którym zaznaczał jak ważną funkcję w państwie pełnią rolnicy. 

Jedzenia nie brakuje. To zasługa polskich rolników

Prowadząca program „Tydzień” na antenie TVP na początku rozmowy z Andrzejem Dudą stwierdziła, że „rolnicy w trudnych czasach pandemii pokazali, że żywności nam nie zabraknie a produkowane w Polsce towary są wysokiej jakości. 

„Niekończące się podziękowania dla rolników. Tak, to był czas, gdy można było to zobaczyć. Pewnie nie wszyscy zwrócili uwagę, ale przypomnijmy sobie moment, gdy zaczynała się pandemia i była chwila paniki sklepowej, że nagle półki w sklepach opustoszały, ale tylko na kilka godzin. Bo jeżeli wieczorem były pustawe, to rano były już zapełnione. Ludzie przychodzili i bardzo szybko zobaczyli, że nie warto panikować, bo jedzenia nie brakuje. To zasługa polskich rolników, że jedzenie cały czas było i żywności nigdy nie zabrakło. To wspaniałe, że polscy rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. To wielka zasługa, nie każde państwo to ma. Całe społeczeństwo powinno być polskim rolnikom za to ogromnie wdzięczne.” – podkreślał Prezydent.

Andrzej Duda o polskiej żywności: Wyżyny poziomu światowego

„My, Polacy, produkujemy świetną żywność wysokiej jakościRzecz polega na tym, żebyśmy nie tylko poprawiali jakość – a ona się rzeczywiście poprawia i to są absolutne wyżyny poziomu światowego –  ale też, żebyśmy zwiększali płody rolne. Mamy tę unikatową cechę w gospodarce rolnej, że mamy w przewadze rodzinne gospodarstwo rolne” – oceniał Prezydent.

Z miasta na wieś- czyli o dobrobycie w naturze

Prezydent podczas rozmowy przyznał, że polskie obszary wiejskie cały czas wymagają dofinansowania. Między innymi w sferze infrastruktury, placówek szkolnych czy kulturalnych Dodał, że obecnie wielu ludzi wyprowadza się z miasta na wieś. 

Na wsi jest szerokopasmowy Internet, ludzie są w stanie komunikować się i porozumieć, mają już dobry dojazd, mają wszystko to, co rzeczywiście dobre i potrzebne mieli w mieście, a dodatkowo mają więcej spokoju, więcej ciszy, świeżego powietrza, zieleni, możliwości zrelaksowania się, a więc tego wszystkiego, co pomaga w spokojnym i dobrym życiu – mówił prezydent.

Źrodło:prezydent.gov.pl
Zdj:prezydent.gov.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x