sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Alarmujący wzrost ognisk ASF u dzików. Kolejne przypadki w gospodarstwach

spot_img

ASF nie odpuszcza. Na przestrzeni minionych siedmiu dni sytuacja znacznie się pogorszyła, ponieważ potwierdzono ponad 40 nowych ognisk ASF dzików w różnych regionach kraju. Choroba pojawiła się zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie Polski, co budzi poważne obawy i generuje wiele pytań dotyczących strategii zwalczania ASF.

Alarmujący wzrost ognisk ASF u dzików. Kolejne przypadki w gospodarstwach

41 nowych ognisk ASF dzików

Według danych Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), tylko w ostatnim tygodniu na terenie całego kraju zarejestrowano alarmująco dużo, bo aż 41 nowych ognisk ASF dzików. ASF u dzików odnotowano w województwach: lubelskiM, lubuskim, mazowieckiM, opolskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

22 ognisko ASF u świń w 2023 r.

Główny Lekarz Weterynarii przekazał także, że wyznaczono  7 września, kolejne w tym roku, 22 ognisko ASF u świń. Dotyczy ono gospodarstwa, w którym utrzymywano łącznie 19 świń (tuczniki), położonym w miejscowości Starczanowo, gmina Murowana Goślina, powiat poznański w województwie wielkopolskim. Gospodarstwo położone jest na obszarze objętym ograniczeniami wymienionym w części III załącznika I do rozporządzenia 2023/594.

źródło: GIW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x