środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Agrounia: w środę samochodowy protest w Warszawie!

spot_img


Wczoraj (25 października br.) Lider AGROunii Michał Kołodziejczak w mediach społecznościowych zapowiedział kolejną odsłonę rolniczych protestów przeciwko nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt zwanej też: „Piątką Kaczyńskiego”.

Jeśli się coś zaczęło i się walczy, to trzeba iść za ciosem – mówił Michał Kołodziejczak. – I dlatego my też idziemy za ciosem. Spotykamy się więc w tę środę, 28 października, o godzinie 12.00, w samo południe w centrum Warszawy. Tym razem, kto może niech przyjedzie samochodem osobowym. Warszawa powinna zostać sparaliżowana komunikacyjnie. Pokażmy naszą siłę. Termin protestu nie jest przypadkowy bo od godziny 13.00 do 16.00 w Sejmie odbywać się będą głosowania, w tym także nad „Piątką Kaczyńskiego”. I my musimy tam być. Musimy pokazać, że nie odpuściliśmy, że jesteśmy za wycofaniem wszystkich tych nieprzemyślanych nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt.


Kołodziejczak o innych protestach


Michał Kołodziejczak odniósł się również do odbywających się właśnie w całym kraju protestów innych grup społecznych.

To oczywiste, że jeśli ktoś ma stracić pracę, źródło swojego utrzymania, jak restauratorzy czy właściciele siłowni, to musi wyrazić swoje zdanie – wyjaśnia Michał Kołodziejczak. – Szczególnie jeśli przepisy są coraz bardziej dyskusyjne, a władze przy okazji obostrzeń wprowadzają wygodne dla siebie regulacje. To oczywiste, że ważne są prawa kobiet i wolność wypowiedzi, ale mnie na tym etapie najbardziej niepokoi coś innego: to, że każdy z nas walczy o swoje cele z osobna. Musimy pomyśleć o większym zjednoczeniu dla zmiany tej złej sytuacji.


Bezpieczeństwo podczas protestów

Michał Kołodziejczak podkreślił również, że ważna jest też przygotowanie protestów, tak aby działania protestujących były możliwie jak najlepiej zorganizowane i jak najbardziej bezpieczne dla uczestników.

Ja mogę dać się zamknąć, ale ważne jest by każdy z uczestników protestów jak najbezpieczniej mógł przybyć, wyrazić swoje zdanie i powrócić do domu – stwierdza Michał Kołodziejczak. – A policja, co obserwujemy, coraz bardziej zaostrza swoje metody i postawy. Dlatego tak ważna jest przemyślana organizacja i bezpieczeństwo podczas działań.


Na obecnym etapie AGROunia za pośrednictwem swojego profili na portalu społecznościowym Fb zaprasza chętnych do zadawania pytań organizacyjnych i do udziału w środowych protestach. AGROunia prowadzi również liczne dyskusje dotyczące postaw i relacji między rolnikami, a przedstawicielami innych protestujących obecnie środowisk i grup.

Pokażmy kulturę. Nie prowokujmy policji i siebie nawzajem. Nie dajmy się skłócić jako naród i społeczeństwo, bo chyba władzy o to chodzi – apeluje Michał Kołodziejczak. – Złym decyzjom trzeba się przeciwstawiać ale trzeba to robić z głową i w przemyślany sposób. Trzeba rozmawiać i budować mosty.

Cała wypowiedź Michała Kołodziejczaka.

https://www.facebook.com/projektAGROunia/videos/1112203239194456

Źródło: AGROunia FB

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PATRIOTA
PATRIOTA
3 lat temu

Panie Michale. Proszę za wszelką cenę nie łączyć protestu rolników z protestami ws aborcji. Połączcie siły z przedsiębiorcami którym zamykają biznes a sprawy ideowe niech będą odrębną częścią sporu. Stracicie na tym. Z Panem Bogiem

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x