wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Agro Show po raz dwudziesty!

spot_img

Tegoroczna edycja Agro Show odbędzie się w dniach 20-23 września w nieco zmienionej formie. Po raz pierwszy targi rozpoczną się w czwartek, a zakończą w niedzielę. Organizator, czyli Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, przewiduje udział blisko 800 wystawców, w tym ok. 100 zagranicznych.

Już od 20 lat, na kilka dni w roku, dawne wojskowe lotnisko w podpoznańskich Bednarach staje się miejscem spotkań rolników z producentami maszyn, ciągników i urządzeń rolniczych, specjalistami oraz przedstawicielami firm powiązanych z rolnictwem. Na ten czas udostępniona jest ogromna przestrzeń wystawowa, którą szczelnie wypełniają nowinki z branży.

Wystawa odbędzie się w nowej formule i potrwa cztery dni:

20.09.2018 (czwartek) – Dzień branżowy – tego dnia firmy mają możliwość zaprezentowania się przed licznym gronem zaproszonych partnerów biznesowych, przedsiębiorców oraz innych osób związanych z branżą. Ten dzień skierowany jest również w stronę mediów, dealerów oraz odbiorców zagranicznych.

21.09.2018 (piątek) – Dzień dla szkół – w tym dniu wystawę odwiedzać będą przede wszystkim grupy zorganizowane ze szkół, którym organizator zapewnia dofinansowanie przyjazdów. Jest to zarazem pierwszy dzień pokazów. Zaprezentowane zostaną maszyny do uproszczonej uprawy oraz siewu, rozsiewacze nawozów mineralnych oraz ciągniki przystosowane do zabiegów agrotechnicznych w systemie rolnictwa precyzyjnego. W planie tego dnia przewidziane są także:

  • finał ogólnopolskiego konkursu „Mechanik na Medal”
  • finał konkursu przeznaczonego dla uczniów mechanizacji rolnictwa „Młody Mechanik na Medal”.
  • debata tematyczna pt.: „Agrotronik – zawód w dużymi perspektywami? Czy warto kształcić się w tym kierunku, szanse na rynku pracy.”

              Piątek to również pierwszy dzień pokazów. W tym roku po raz pierwszy będą one przeprowadzone w nowej formule. Na polu pokazowym zostaną zaprezentowane maszyny do uproszczonej uprawy roli i siewu. Prezentowane będą również rozsiewacze nawozów mineralnych oraz ciągniki przystosowane do zabiegów agrotechnicznych pracujące w systemie rolnictwa precyzyjnego.

22-23.09.2018 (sobota i niedziela) – Dni dla wszystkich zwiedzających – w tych dniach również odbędą się pokazy rolnictwa precyzyjnego, jak również maszyn na pasie startowym.

Specjalnie dla rolników odwiedzających wystawę czynne będą punkty konsultacyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz KOWR i ARiMR. Odbędą się również debaty tematyczne – jedna z nich nawiązująca do jubileuszu wystawy poświęcona będzie rozwojowi polskiego rolnictwa w ostatnich latach oraz tego, jakie stoją przed nim perspektywy, natomiast druga dotyczyć będzie wciąż nurtującego rolników tematu dotyczącego realizacji płatności w ramach PROW.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x