czwartek, 22 lutego, 2024

50 osób padło ofiarą fałszywej sprzedaży maszyn rolniczych

spot_img

Działania przestępcze w cyberprzestrzeni niestety stają się coraz bardziej wyrafinowane, a ofiary padają łupem oszustów bez skrupułów. Ostatnio do rąk policji wpadł 30-letni mężczyzna, który wykorzystywał portale społecznościowe do sprzedaży nieistniejących maszyn rolniczych. Oszukał co najmniej 50 osób na łączną sumę blisko 110 tysięcy złotych.

Wartość strat wynosi blisko 110 tysięcy złotych

Sprawa wyszła na jaw, gdy do łomżyńskiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu, który padł ofiarą oszustwa. Funkcjonariusze szybko podjęli śledztwo i ustalili, że sprawcą może być 30-letni mieszkaniec Piły. Jego proceder polegał na zamieszczaniu fałszywych ofert sprzedaży maszyn rolniczych na popularnych portalach społecznościowych. Po zainteresowaniu ofertą i wpłaceniu zaliczki na wskazane konto, kontakt z oszustem raptownie się urywał.

Zatrzymanie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, a policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu telefony komórkowe, karty SIM oraz aż 18 kart bankomatowych. Dodatkowo ustalono, że oszust posługiwał się 14 rachunkami bankowymi. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jednak śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy, a kolejne zarzuty nie są wykluczone.

Łączna wartość strat wynosi blisko 110 tysięcy złotych. Policja apeluje o zgłaszanie się kolejnych potencjalnych pokrzywdzonych, którzy mogą być nieświadomi oszustwa.

źródło:mylomza.pl

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x