środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

48-latek od kilku miesięcy wykradał zboże od sąsiadów

spot_img

W nocy z 30 na 31 maja br. przed godziną 4, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do magazynu mieszczącego się na terenie gminy Obrzycko i kradzieży zboża. Gdy na miejsce przyjechali policjanci szamotulskiej patrolówki okazało się, iż sprawca został przyłapany przez pokrzywdzonych praktycznie na gorącym uczynku i nie było to jego jedyne przewinienie.

Jednorazowo kradł po 200 kg zboża

Z ustaleń policjantów wynikało, iż podejrzanym był 48-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, więc nie było trudno go zatrzymać. Policjanci zastali go w miejscu zamieszkania. Na ich widok mężczyzna próbował uciekać, jednak bezskutecznie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się szamotulscy kryminalni. Po przesłuchaniu pokrzywdzonych okazało się, iż nie było to pierwsze włamanie w wykonaniu podejrzanego. Po zebraniu materiałów dowodowych doliczono się 50 takich przestępstw. Dochodziło do nich od listopada ubiegłego roku. Z magazynu podczas każdego z tych włamań ginęło zawsze około 200 kg pszenicy lub pszenżyta. Łączne straty szacuje się na około 14 tysięcy złotych.

48-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanych czynów.Postępowanie w sprawie jest w toku. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

Źródło:szamotuly.policja.gov.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x