czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

225 euro na hektar bez formalności. Dla kogo nowe wsparcie?

spot_img

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, została wprowadzona nowa ulga dla rolników, którzy prowadzą małe gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o otrzymanie płatności za rok 2023. 

Ruszył nabór na zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2022. Kiedy i gdzie złożyć wnioski?

Płatność dla małych gospodarstw zamiast płatności bezpośrednich 

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa mają możliwość złożenia wniosku o specjalną płatność, która obejmuje wszystkie inne typy płatności bezpośrednich, takie jak wsparcie podstawowe dla dochodów, płatność redystrybucyjną, płatność dla młodych rolników, płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów. Innymi słowy, ta jedna płatność zastępuje wszystkie wcześniej składane wnioski o różne typy wsparcia finansowego.

Jeśli rolnik złożył wniosek o przyznanie płatności dla małych gospodarstw za rok 2023, a jednocześnie ubiegał się o inne formy wsparcia, takie jak przejściowe wsparcie krajowe (np. uzupełniającą płatność podstawową lub płatność do tytoniu), płatność ONW, płatność ekologiczną, czy płatność rolno-środowiskowo-klimatyczną, to oprócz płatności dla małych gospodarstw może otrzymać także środki finansowe z tych dodatkowych płatności, na które składał wnioski.

225 euro na hektar dla małych gospodarstw. Wnioski do 31 sierpnia 2023

Stawka płatności dla małych gospodarstw wynosi równowartość kwoty 225 euro/ha.

Żeby skorzystać z takiego rozwiązania wystarczy złożyć do 31 sierpnia 2023 r. za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (aplikacja eWniosekPlus) skan oświadczenia „Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw”. Jego wzór znajduje się na stronie internetowej Agencji. Takie oświadczenie będzie można wycofać do 31 sierpnia br.

Na stronie ARIMR, znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wsparcia. Dodatkowo, dostępny jest kalkulator szacunkowych płatności, który pozwoli oszacować potencjalną pomoc: KALKULATOR. 

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stan Zagórski
Stan Zagórski
11 miesięcy temu

Dlaczego tytuł wprowadza w błąd?

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x