sobota, 31 lipca, 2021

13 października protest wspierający w Poznaniu

-REKLAMA-spot_img

W uzupełnieniu planowanego na 13 października br. rolniczego protestu w Warszawie Wielkopolska Izba Rolnicza planuje w tym samym dniu organizację pokojowego zgromadzenia wspierającego przed siedzibą Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18). Manifestanci zbiorą się tam o godzinie 10.00, tak jak uczestnicy protestów w Warszawie

Dla Rolników, którzy nie dojadą do stolicy

– Wielkopolska Izba Rolnicza popiera protest w stolicy zarówno poprzez bezpośredni udział  jak największej liczby działaczy i członków WIR w tym wydarzeniu, a także poprzez organizację pokojowej manifestacji wspierającej adresowanej do tych rolników, którzy będą chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, ale z różnych powodów nie będą mogli udać się do Warszawy – mówi Piotr Walkowski, Prezes WIR.

Rolnicy przekażą petycję

Uczestnicy poznańskiej manifestacji przekażą Wojewodzie Wielkopolskiemu Łukaszowi Mikołajczykowi, jako przedstawicielowi Rządu Rzeczypospolitej, stanowisko WIR w tej sprawie. Manifestacja została zalegalizowana. Organizatorzy zainstalują namiot, w którym będzie można się zdezynfekować i wpisać na listę poparcia dla protestu.
Na godzinę 10.00 planowane jest wystąpienie prezesa WIR Piotra Walkowskiego połączone z odczytaniem petycji do władz. Zarząd WIR prosi uczestników protestu o przybycie z maseczkami ochronnymi. Przygotowywane są również transparenty i flagi. Zainteresowani udziałem mogą się kontaktować z poznańskim Biurem WIR. Zgromadzenie wspierające ma się zakończyć o godz. 12.00.

Źródło: WIR

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
532ObserwującyObserwuj
7,980SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły