wtorek, 13 kwietnia, 2021

Testy maszyn zielonkowych CLAAS przez 12 miesięcy w roku

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Testowanie maszyn zielonkowych jest ograniczone do sezonu trwającego kilka miesięcy w roku, co może mieć wpływ na małą ilość zebranych danych, a ostatecznie na jakość maszyny. Sprawdźmy, jak firma CLAAS – jeden z liderów w tym segmencie – testuje prototypy maszyn do zbioru pasz.

W jednym z najnowocześniejszych centrów produkcyjno-konstrukcyjnych grupy CLAAS, zlokalizowanym w Bad Saulgau w południowych Niemczech, powstają maszyny zielonkowe. Firma testuje je nieprzerwanie przez 12 miesięcy w roku.

Jednym z elementów składających się na światowy sukces CLAAS jest ciągłe dążenie do doskonalenia i usprawniania maszyn znajdujących się w ofercie firmy. Dzięki przejęciu fabryki maszyn rolniczych Josef Bautz w 1969 r. rozszerzono asortyment produktów o maszyny zielonkowe.

Wymagające testy w Bad Saulgau i Nowej Zelandii

W centrum produkcyjno-konstrukcyjnym w Bad Saulgau firma CLAAS poddaje swoje maszyny zielonkowe rygorystycznym testom przez okres od 5 do 10 lat – w zależności od modelu. W ciągu tego procesu każdy model testowany jest nawet na dziesiątkach tysięcy hektarów. Dzięki symulacji obciążeń, na które maszyny narażone są podczas pracy w polu, wykorzystaniu ich w specjalnych testowych gospodarstwach czy badaniom przeprowadzanym na torach testowych działanie tych maszyn weryfikowane jest na każdym etapie produkcji – począwszy od modeli funkcjonalnych, przez prototypy, aż po produkcję seryjną.

– Dzięki drugiemu centrum testowemu zlokalizowanemu w Nowej Zelandii wieloletnie testy maszyn zielonkowych firmy CLAAS trwają nieprzerwanie przez dwanaście miesięcy każdego roku. Oprócz tego maszyny są oczywiście sprawdzane na rynkach, na których później będą oferowane – mówi Paweł Baurycza, Product Manager z CLAAS Polska.

Od 2017 r. w centrum w Bad Saulgau znajduje się bardzo nowoczesny tor testowy. Tak rozwinięte i zaawansowane procesy i technologie wyróżniają markę na tle branży – również z powodu możliwości nieprzerwanej pracy maszyn przez cały rok na polach testowych w Nowej Zelandii.

Dalszy rozwój nowoczesnego centrum produkcyjno-konstrukcyjnego w branży

Centrum w Bad Saulgau zatrudnia blisko 700 pracowników i zajmuje obecnie ponad 170 tys. m kw. powierzchni produkcyjnej, choć już w najbliższym czasie planowane jest jej powiększenie. Centrum ma 5 linii produkcyjnych, na których rocznie zużywa się około 30 tys. km drutu spawalniczego i maluje ponad 80 tys. elementów maszyn o łącznej powierzchni 65 tys. m kw. Co więcej, linia produkcyjna belek tnących MAX CUT, wykonująca ponad 1,8 mln połączeń skręcanych, jest w całości skomputeryzowana.

Relacja z klientem jest motywacją do najbardziej wymagających testów

Najważniejsze elementy w filozofii marki CLAAS to ciągły i bliski kontakt z klientami oraz dostarczanie maszyn, które będą miały najwyższą na rynku jakość i wytrzymałość.

– Innowacje, głowa otwarta na nowości, uważne wsłuchiwanie się w głos klientów i ich potrzeby. To główne motywacje do poszukiwania rozwiązań szybszych, łatwiejszych, nowatorskich, słowem: lepszych. Dzięki tak zaawansowanemu procesowi testów jest to możliwe – dodaje Paweł Baurycza. – Zachęcam do sprawdzenia strony „Pokazy CLAAS. Zanim kupisz – przetestuj“. Gdzie możemy dowiedzieć się o możliwości organizacji specjalnych pokazów polowych – komentuje dalej.

Analizując różne marki przed zakupem maszyny zielonkowej, należy przyjrzeć się, jak producent dba o dopracowanie konstrukcji do rozpoczęcia produkcji seryjnej. Mimo to przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej przetestować maszynę na swoim polu.

-REKLAMA-
Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,712FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły