wtorek, 9 marca, 2021

Nowe narzędzie dla nowoczesnych koncepcji uprawy gleby

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Faliste talerze w siewniku Cirrus -nowoczesna koncepcja

Pole talerzy falistych Minimum TillDiscw siewniku Cirrus oferuje dodatkową opcję wśród narzędzi przygotowawczych. Przy rozstawie rzędów 16,6 cm, talerzy tnących można używać bezpośrednio przed redlicami do cięcia gleby, resztek pożniwnych lub żywej masy organicznej. Talerze faliste wzruszają wyraźnie mniej gleby niż konwencjonalne 2-rzędowe pola talerzy. W obszarach problemowych o podwyższonych oporach i porośniętych trawą, pole talerzy może być skutecznym rozwiązaniem, ponieważ idealnie nadaje się do „pozornej uprawy”.

Po podstawowej uprawie glebyc i po zastosowaniu środków ochrony roślin oraz po pojawieniu się samosiewów i chwastów, przed nadchodzącym siewem gleba nie jest ponownie uprawiana. Nasiona kolejnych upraw są przesuwane dalej w kierunku przerwy wegetacyjnej, co minimalizuje kiełkowanie chwastów. Podczas siewu Minimum TillDisc wzrusza minimalną ilość gleby, spulchnia ją i tnie tylko w obszarze redlic pracujących za talerzami, aby zapobiec nowemu kiełkowaniu trawy.

Nowe narzędzie wielofunkcyjne

Minimum TillDisc to narzędzie wielofunkcyjne, które pomaga również w tworzeniu „zielonych mostów” w celu efektywnego zwalczania chwastów i erozji. Resztki pożniwne, rosnące lub obumarte rośliny są cięte tylko w obszarze talerzy w celu zasiania nasion za pomocą redlic talerzowych podążających za talerzami. Metoda ta może być stosowana w już istniejących uprawach mieszanek paszowych w ce dosiania nowych kultur lub w celu zminimalizowania szkód spowodowanych zimowaniem.

Zastosowanie Minimum TillDisc na suchych obszarach pozwala na uprawę pasmową oszczędzającą wodę, ponieważ uprawiane jest tylko pasmo bezpośrednio przed redlicami. Na glebach wilgotnych i kleistych pole talerzy falistych wynosi na powierzchnię mniej grudek niż w przypadku normalnego pola talerzy. Zastosowanie Minimum TillDisc sprawia, że Cirrus jest jeszcze lżejszy, co zmniejsza zużycie paliwa.

Cirrus oferuje szeroką gamę nowoczesnych narzędzi uprawowych w zależności od wymagań klienta. Poza standardowym polem talerzy z drobno lub grubo uzębionym talerzem o średnicy 460 mm , Cirrus może być wyposażony w nowe pole talerzy falistych Minimum TillDisc lub może być dostarczany bez pola talerzy.

  

 

źródło/fot. mat. prasowe Amazone

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,860SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły