piątek, 18 czerwca, 2021

Niezniszczalne redlice DURUM

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W ofercie firmy UNIA Sp. z o.o. pojawiły się nowe redlice z dłutami typu DURUM. Elementy te (z zastosowaniem w kultywatorach CROSS i KOS PREMIUM), wykazują 8-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu do standardowych elementów roboczych. Dłuta DURUM wykonano z kutej stali, a w miejscach najbardziej narażonych na ścieranie, redlice uzbrojono płytkami z węglika wolframu. Substancja ta zapewnia bardzo wysoką twardość i odporność na ścieranie nawet w temperaturze sięgającej 1000°C. Węglik wolframu doskonale nadaje się do budowy podzespołów trudnościeralnych i narzędzi skrawających, które pracują z ogromnymi prędkościami. 

Z laboratorium na polskie pole

Nowe dłuta dokładnie przetestowano w warunkach laboratoryjnych i polowych. 

– Zakończyliśmy już pierwszą fazę testów przeprowadzanych w warunkach polskich gospodarstw. Dłuta testowane były na kamienistych glebach z dużą zawartością kwarcu – wyjaśnia Kamil Kosecki, Product Manager odpowiedzialny za grupę maszyn uprawowych UNIA.

Doskonałe wyniki testów

Jak informują specjaliści z firmy UNIA, w momencie montażu na testowych kultywatorach CROSS, masa nowej redlicy DURUM wynosiła 3,65 kg. Natomiast po przepracowaniu około 100 hektarów masa dłuta zmniejszyła się zaledwie o nieco ponad 200 g, do wartości 3,46 kg. I mimo dużej zawartości frakcji ścierającej w warstwie ornej na polach testowych, żadna z redlic DURUM nie straciła swoich właściwości. Natomiast uzbrojenie w płytki z węglików wolframu pozostało w stanie niezmienionym.

Głębokość zachowana!

Dłuta DURUM aż do końca swej eksploatacji pracują z tą samą głębokością. Cechą redlic DURUM jest też to, że ścierają się od spodu, a ich długość pozostaje niezmieniona. Redlice gwarantują bardzo wysoką jakość uprawy, nawet do głębokości 30 cm. Natomiast ich szerokość, wynosząca 60 mm, nie tylko wpływa na zmniejszenie oporów w glebie, ale też pozwala na uzyskanie efektów uprawy konserwującej. Jest tak dlatego, że DURUM wpływa na znaczną poprawę stosunków wodno-powietrznych w glebie.

Oszczędność czasu i kosztów

Wspomniana na wstępie, bardzo wysoka wytrzymałość i 8-krotnie dłuższa żywotność redlic przekłada się bezpośrednio na oszczędność czasu pracy rolnika. Rachunek jest prosty: jednorazowa wymiana dłut na 6-metrowej maszynie typy CROSS trwa godzinę, w tym czasie można uprawić blisko 5 hektarów pola. Jak więc łatwo obliczyć: osiem cykli wymiany redlic mniej, to 40 ha więcej uprawionego pola. 

Pracują w każdych warunkach

Dodajmy, że kultywatory CROSS i KOS PREMIUM, wyposażone w redlice DURUM to maszyny przeznaczone do uprawy w każdych warunkach i w bardzo szerokim zakresie głębokości. Natomiast z myślą o rolnikach którzy chcą używać maszyn do płytkiej uprawy ściernisk UNIA S.A. oferuje doposażenie ich w podcinacze wzmocnione płytkami węglika spiekanego lub stalowymi. 

– Warto podkreślić, że 8-krotnie dłuższy czas eksploatacji nie oznacza jednak 8-krotnie wyższych kosztów zakupu. Dla porównania, cena stalowej redlicy napawanej to 84 zł, natomiast cena redlicy UNIA DURUM to zaledwie 288 zł – informuje Product Manager Kamil Kosecki. – Dodajmy, że redlice DURUM są już w sprzedaży.

Źródło: UNIA S.A. 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

4,8 miliona ton żywności na śmietniku!

Dlaczego marnujemy aż 4,8 miliona ton żywności rocznie? Jak powstrzymać się od zbędnych zakupów jedzenia? Jak ograniczyć straty w rolnictwie i przetwórstwie? Czy są...

Gorąca noc na zachodzie i wybrzeżu [POGODA]

Po bardzo ciepłym, miejscami upalnym dniu noc już w całym kraju będzie ciepła. Najchłodniej na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Lubelskim, Podkarpaciu i wschodzie Mazowsza- tu...

Podróbki na cenzurowanym

Europol wraz z instytucjami wspomagającymi zabezpieczył nielegalne środki ochrony roślin o wartości 80 milionów euro. 1 203 tony nielegalnych pestycydów o łącznej wartości niemal 80 milionów...

Śledź nas

22,331FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły