sobota, 27 lutego, 2021

Już niedługo Amazone rozszerzy swoją ofertę produktów!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Firma Maschinenfabrik Schmotzer GmbH przekaże od 01.01.2019 r. grupie Amazone dział produktów związany z techniką uprawy międzyrzędowej.

 

Amazone poszerzy ofertę

Dzięki przejęciu, Amazone jako producent maszyn rolniczych i komunalnych rozszerzy swoją ofertę produktów o technikę uprawy międzyrzędowej. Produkcja maszyn do uprawy międzyrzędowej będzie odbywać się w zakładzie w Bad Windsheim. Wszyscy pracownicy zostaną przejęci przez nowe przedsiębiorstwo Schmotzer Hacktechnik GmbH & Co. KG, będące w 100% spółką grupy Amazone. Firma Schmotzer Hacktechnik będzie samodzielnie realizować wszystkie obowiązki związane z dystrybucją i obsługą klienta. Urządzenia będą w dalszym ciągu sprzedawane pod marką Schmotzer.

Nowe przedsiębiorstwo będzie związane i aktywnie wspierane przez Ferdinanda Wahl’a, wieloletniego wspólnika zarządzającego spółki Maschinenfabrik Schmotzer GmbH.

 

Uprawa międzyrzędowa i jej rozwój na świecie

Przejęcie programu techniki uprawy międzyrzędowej firmy Schmotzer, posiadającej wiodącą technologię w tym segmencie rynku, postrzegany jest przez dyrektorów zarządzających Amazone Christian Dreyer i dr Justus Dreyer jako ważny krok do rozbudowy kluczowej kompetencji Amazone, jaką jest uprawa roślin. Technika uprawy międzyrzędowej ponownie jest w centrum zainteresowania światowych specjalistów: „Motyka przeżywa odrodzenie po trzydziestu latach bycia w cieniu w dużych gospodarstwach rolnych niezwiązanych z rolnictwem ekologicznym. Na pierwszym planie obok mechanicznego zwalczania chwastów znajdują się pozytywne aspekty uprawy międzyrzędowej dotyczące struktury gleby, wzrostu korzeni i mobilizacji składników odżywczych”, stwierdzają dyrektorzy zarządzający.

Firma Schmotzer produkuje narzędzia do uprawy międzyrzędowej od 1922 r. Zmiana myślenia w rolnictwie umożliwia od lat nieustanny rozwój tego sektora produktów. „Cieszę się, że znalazłem w Amazone wymarzonego partnera, aby dalej rozwijać ten dział”, podkreśla Ferdinand Wahl.

 

Wysoka wydajność dzięki systemom kamer i kierowania

Ferdinand Wahl, wieloletni wspólnik zarządzający spółki Maschinenfabrik Schmotzer GmbH wyjaśnia przyczyny, które uniemożliwiały przebicie się techniki uprawy międzyrzędowej w ostatnich dziesięcioleciach: „Podczas gdy intensywnie wykorzystywane są zalety uprawy roślin w rolnictwie ekologicznym, dotychczas wady związane z techniką produkcji oraz ekonomiką pracy i kosztów w rolnictwie konwencjonalnym hamowały zastosowanie techniki uprawy międzyrzędowej. Dzięki postępom technicznym, jak np. połączenie pielnika z systemem kamer i kierowania, które dopiero w ostatnich latach znalazły praktyczne zastosowanie, możliwe jest obecnie osiągnięcie większej wydajności podczas uprawy w znacznie bardziej konkurencyjnych kosztach w przeliczeniu na hektar”.

 

Duży potencjał zintegrowanej uprawy

„Konkretnie rzecz biorąc, zauważamy duży potencjał międzynarodowej techniki uprawy międzyrzędowej w zintegrowanej uprawie roślin, która zyskuje coraz większe znaczenie na świecie. Połączenie techniki uprawy międzyrzędowej z nawożeniem płynnym i docelowym lub selektywnym zastosowaniem środków ochrony roślin w jednym przejeździe roboczym, otworzy praktyce w przyszłości kolejne możliwości optymalizacji uprawy roli. Również w tym segmencie maszyn chcemy przejąć rolę lidera innowacji” – podkreślali Christian i dr Justus Dreyer przedstawiając perspektywy dla Amazone.

 

Kilka słów o firmie Amazone

Grupa przedsiębiorstw Amazone osiągnęła w roku gospodarczym 2017 skonsolidowany łączny obrót w wysokości 457 mln EUR i zatrudnia około 1850 pracowników, wśród których znajduje się 130 uczniów zawodu. Udział eksportu wynosi około 80%. Jesienią 2016 roku w związku z przejęciem produkcji pługów firmy Vogel & Noot w węgierskiej miejscowości Mosonmagyaróvár firma Amazone znacznie rozszerzyła zarówno swoją ofertę produktów, jak i portfolio firmy współpracującej.

źródło, fot. Amazone

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,200FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły