poniedziałek, 1 marca, 2021

Jazdy testowe nowymi ciągnikami John Deere

-REKLAMA-
-REKLAMA-


Firma John Deere Polska zorganizowała na polach w Udaninie w woj. dolnośląskim pokaz ciągników rolniczych i zastosowanych w nich najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych. Pokaz odbył się przy współpracy lokalnego dealera – firmy Polboto-Agri.

ciągnik rolniczy


Ciągniki rolnicze John Deere serii 6R

Do testów była przygotowana gama kilku modeli ciągników rolniczych John Deere, począwszy od 6120M z przekładnią Command Quad, poprzez model 6140M z prowadzeniem automatycznym Auto Trac zlokalizowanym w słupku narożnym. Ciągnik w układzie przeniesienia napędu wykorzystuje przekładnię bezstopniową Auto Powr. Jest ona dostępna w nowych modelach serii 6R z silnikami o mocy do 90 do 140 KM. Na uwagę zasługuje mocno ścięta maska, która pozwoli na łatwe obserwowanie np. zawieszonego na przednim TUZ narzędzia lub wysięgnika ładowacza czołowego.

ciągnik rolniczy


Traktory z serii 7R z większą automatyką rolnictwa precyzyjnego


Nie zabrakło większych ciągników z serii 7R 330 i 8R 370 z prezentacją systemów rolnictwa precyzyjnego. Poza automatyczną jazdą z punktu A do B jest dostępna funkcja automatycznego zawracania. Pracę operatorowi traktora dodatkowo ułatwia system zarządzania pracą narzędzia na uwrociach. Tego typu rozwiązanie mogliśmy indywidualnie konfigurować w ciągnikach serii 8R 410 i 8RX 410. Powyższe ciągniki można było sprawdzić pod kątem siły uciągu przy pracy z agregatami do uprawy bezorkowej TopDown z firmy Väderstad. Duży komfort obsługi ciągników jest zawdzięczany nowemu dżojstikowi Command Pro.

Pełna relacja z jazdy testowej ciągnikami John Deere ukaże się w październikowym numerze miesięcznika Agro Profil – ZAMÓW JUŻ TERAZ!

ciągnik rolniczy
-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,220FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły