poniedziałek, 8 marca, 2021

Cały czas rośnie sprzedaż maszyn

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Początek roku dla CNH Industrial, okazał się korzystnym, gdyż odnotowano większy niż oczekiwano skok zysków, co pozwoliło na poprawę prognoz finansowych firmy. Sprzedaż grupowa producenta maszyn Case i New Holland podniosła się z 27 do 28 mld $ przy jednoczesnym podniesieniu do 0,65-0,67 $ na akcje. Taki wzrost spowodowany był pozytywnie rozwijającym się popytem wśród potencjalnych klientów.

We wszystkich czterech głównych działach, również w tych, do których należą marka samochodów ciężarowych Iveco oraz działalność w zakresie produkcji silników Powertrain grupa odnotowała wzrost sprzedaży w okresie od stycznia do marca br.

W przypadku rolnictwa, określanego ,,rynkiem płaskim’’ sprzedaż wzrosła o 15,1% (do 2,58 mld $), co wg CNH było wynikiem zwiększonej wielkości sprzedaży i wzrostowi cen. Tym samym, na rynku Azji i Pacyfiku wielkość sprzedaży okazała się wysoka, z kolei w Ameryce Łacińskiej odnotowano niższy popyt. Przyczyniły się do tego przede wszystkim wzrosty marży dzięki zwiększeniu poziomu produkcji, zwiększeniu ekonomii skali oraz zwiększeniu sprzedaży bardziej rentownych produktów.

Dalsze prognozy

Na rynku rolnym Azji i Pacyfiku, CNH Industrial podniosła swoje prognozy dotyczące wzrostu przemysłu i odnotowuje obecnie wzrost o około 5% w sektorze ciągników, w porównaniu z wcześniejszymi prognozami. Jeśli chodzi o kombajny, w tym samym regionie, odnotowano wzrost do 10%.
Pozytywne prognozy odnotowano również w sprzedaży ciągników w regionie Nafty w Ameryce Północnej. Wynik ten wzrósł około 5% w porównaniu do poprzednich notowań.
Jednakże w przypadku Europy korekty nie zbiegły się z oczekiwaniami w związku z tym, że rynek ciągników jest obecnie w najlepszym przypadku stabilny.

fot. firmowe

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,820SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły