środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przymrozki, mgły i silniejszy wiatr w ciągu dnia [POGODA]

spot_img

Nad Polską pojawił się wyż. Wiatr wieczorem osłabnie, niebo pozostanie pogodne. Oznacza to duży spadek temperatury. Na Żuławach, Warmii, Mazurach, Podlasiu, Lubelskim, Mazowszu, Podkarpaciu, Górach Świętokrzyskich temperatura spadnie do 1-3 stopni na plusie- przy gruncie mróz do -3/-1 stopnia. Na Ziemi Łódzkiej, Kujawach, Małopolsce, Opolskiem, Kaszubach nad ranem wiatr się nasili i temperatura nie spadnie poniżej 3-5 stopni. Zaś na zachodzie prócz silniejszego wiatru nad ranem przybędzie chmur i tu około 5-8 stopni.

Nad ranem od Płocka po Mławę, Ostrołękę, Węgrów, Siedlce, całe Podlasie i Mazury oraz lokalnie w Lubelskim powstaną gęste mgły. W ciągu dnia w całym kraju silniej powieje z południowego wschodu- na południu i wschodzie do 40 km/h. W centrum i na zachodzie do 55 km/h, zaś na północy do 60-70 km/h. Wiatr zwiększy odczucie chłodu, zwłaszcza na Podlasiu, gdzie chmury z mgieł utrzymają się do południa.

We wtorek pojawi się front chłodny. Na nim znów silniej powieje – następować ma w ciągu dnia zmiana kierunku wiatru na zachodni. Noc ciepła – około 8-10 stopni. Nad ranem we wtorek front dotrze do centrum, Podlasia, Opolszczyzny – na froncie nastąpi całkowite zachmurzenie i do południa dotrze na cały wschód i południe kraju. Na zachodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Chmury i silny wiatr sprawi, że w odczuciu będzie bardzo zimno. We wtorek wieczorem wiatr osłabnie całkowicie. Noc z wtorku na środę bezwietrzna z wilgotnym wyżem. Oznacza to mgły, niskie chmury stratus. O ile na zachodzie w ciągu dnia może się wypogodzi i temperatura sięgnie 14 stopni to w pasie od Podkarpacia po Lubelskie, Podlasia dzień zapowiada się mglisty, pochmurny i zimny – ledwie 7-9 stopni w ciągu dnia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x