niedziela, 28 lutego, 2021

Znaleźliśmy się w przeddzień rozpoczęcia monsunu deszczowego [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Monsun deszczowy potrwa około tygodnia i zwłaszcza na południu, zachodzie i na środkowym zachodzie przyniesie ogromne ilości deszczu.

Noc z środy na czwartek zapisze się z temperaturą na poziomie 10/12 stopni na wschodzie, 12/13 stopni w centrum i na południu, do 14/16 stopni na północy, zachodzie, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Przelotne opady mogą występować na Kujawach, Wielkopolsce, Warmii, Ziemi Łódzkiem i w Małopolsce- będą to pojedyncze chmury z opadami na tle województw.

Do końca dnia sucho i słonecznie na wschodzie. Przewaga słońca nad chmurami na zachodzie i tylko wybitnie lokalnie spadnie przelotny deszcz- popada na około 20% regionu. Na południu, północy i w centrum chmur zdecydowanie więcej, ale i tutaj deszcz nie zmoczy większego terytorium jak 20%. Spadnie maksymalnie 5/11 mm deszczu.

Wiatr jeszcze powieje słabo, do maksymalnie 25 km/h.

Teraz w kilku słowach o opadach, bowiem już wyklarowała się sytuacja co do zachodu Polski.

Pierwsze ciągłe i silne opady deszczu na Dolnym Śląsku (południe, zachód regionu), Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, zachodzie Wielkopolski zaznaczą się w piątek. Na Pomorzu Zachodnim spadnie w ciągu doby do nawet 30 mm deszczu. Z piątku na sobotę i w sobotę ulewy zaznaczą się dodatkowo w Wielkopolsce, Opolszczyźnie, zachodzie i południu Górnego Śląska. Miejscami ponownie spadnie 30 mm deszczu w ciągu doby.

Według prognoz do poniedziałku na zachodzie, północy czy środkowym zachodzie kraju pojawią się miejsca, gdzie spadnie nawet około 70 mm deszczu. Wschód i centrum jest jeszcze pod znakiem zapytanie, ale nawet jeśli deszcze dotrą, to suma opadów nie powinna przekroczyć 25-35 mm deszczu, a miejscami suma opadów na deszczomierzach zatrzyma się na zaledwie 5 mm.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które...

Rekordowe ceny kukurydzy na mecie?

W minionym tygodniu na paryskiej giełdzie MATIF cena kukurydzy osiągnęła poziom 230 euro za tonę, czyli ponad tysiąc złotych. Dało to impuls do dalszego...

Rynek jaj. Na wartości tracą jaja ekologiczne i z wolnego wybiegu

Kolejny tydzień na rynku jaj obfitował w dalsze podwyżki spowodowane mniejszą podażą surowca. Nie zabrakło także niższych notowań, jednak dotyczyły one kategorii, które zazwyczaj...

Śledź nas

21,208FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły