sobota, 6 marca, 2021

Zautomatyzowane sadzenie czosnku jarego

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Zbliża się czas sadzenia wiosennych odmian czosnku. Ząbki najlepiej wysadzić wczesną wiosną, kiedy gleba zdąży już przeschnąć po roztopach. Propozycją dla rolników uprawiających czosnek na większych areałach są zautomatyzowane sadzarki Gemma firmy Bomet.

Sadzarki Gemma występują jako maszyny 3-rzędowe, 4-rzędowe lub 5-rzędowe i są przystosowane do pracy z ciągnikami o mocy 40 KM. Pojemność zbiornika na nasiona wynosi 200 kg.

 

Nie tylko do czosnku

Wychodząc na przeciw wysokim wymaganiom agrotechnicznym przy uprawie warzyw odnośnie szerokości międzyrzędzi, rozstawu w rzędzie i głębokości sadzenia, konstruktorzy zastosowali szereg udogodnień. Konfiguracje maszyny pozwalają na przystosowanie jej do wymagań plantatorów uprawy czosnku, cebuli dymki oraz bobu.

Dostosowanie sadzarki Gemma do sadzenia odpowiednich nasion uzyskano poprzez zamontowanie w zbiorniku na łańcuchu transportującym odpowiedniej wielkości miseczek (28 mm lub 35 mm). Można je w łatwy sposób wymieniać poprzez przykręcenie ich w ogniwkach przyłączeniowych łańcucha.

 

Możliwość regulacji rozstawu sadzenia

Sadzarki Gemma pozwalają na wysadzanie nasion w szerokim rozstawie rzędów: 3-rzędowe – od 12 cm do 48 cm, 4-rzędowe – od 12 cm do 32 cm, 5-rzędowe – od 12 cm do 24 cm. Rozstaw nasion w rzędzie można regulować w zakresie od 9,5 cm do 21,5 cm. Regulacja odbywa się poprzez wymianę koła łańcuchowego na wale napędowym. Zastosowanie tulejki Taper Lock do montażu kół łańcuchowych pozwala w prosty sposób na montaż i demontaż nowego koła.

Głębokość sadzenia nasion regulowana jest skokowo kołami podporowymi w zakresie: 3, 5, 7 lub 9 cm. Rozstaw kół sadzarki umożliwia współpracę z ciągnikami z rozstawem kół 135 cm lub 150 cm. Koła sadzarki będą mieściły się w śladach kół ciągnika. Maszyna standardowo wyposażona jest w koła dogniatające oraz wał wyrównujący.

 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły