sobota, 8 maja, 2021

Zasiłek opiekuńczy KRUS przedłużony

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Z uwagi na obostrzenia w związku z pandemią COVID-19, od 12 do 25 kwietnia 2021 r., ponownie przedłużono termin na zasiłek opiekuńczy dla rodziców lub opiekunów ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. 

W przypadku zamknięcia placówek

Przypomnijmy, że zasiłek opiekuńczy przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19, żłobka, przedszkola, szkoły lub innej placówki do której uczęszcza dziecko rolników lub domowników ubezpieczonych w KRUS. Natomiast w zaistniałej sytuacji rodzice lub opiekunowie sprawować muszą osobistą opiekę nad:                          
– dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat,
– dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dodamy, że zasiłek opiekuńczy przysługiwać będzie w przypadku gdy wyżej wymienione placówki oświatowe zamknięte są ze względu na COVID-19 lub ograniczyły swą działalność w stopniu uniemożliwiającym sprawowanie właściwej opieki.  

Źródło: KRUS
Foto:
Pixabay 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Od soboty poprawa pogody [POGODA]

W nocy zanikająca opady wystapią na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i Podkarpaciu. Na zachodzie i północy sucho i pogodnie. Temperatura spadnie do +1/+4 stopni....

Restrukturyzacja małych gospodarstw. 60 tysięcy premii

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków dla rolników, którzy zdecydują się na rozwój własnego małego gospodarstwa. Na ten cel można uzyskać 60 tys....

Amazone UX SmartSprayer. Najwyższy poziom punktowej aplikacji

Obecnie w dużych gospodarstwach rolnych, precyzyjna aplikacja herbicydów dolistnych „zielonych na zielonym” prowadzona jest w czasie rzeczywistym. W tym przypadku właściwy efekt daje użycie...

Śledź nas

21,922FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły